Hover

Notiks VII Starptautiskais tautas kultūras festivāls “Baltkrievu gadatirgus Daugavpilī”

 14. novembris, 2017
Notiks VII Starptautiskais tautas kultūras festivāls “Baltkrievu gadatirgus Daugavpilī”

24. novembrī, plkst. 18.00, Daugavpilī, Vienības nama koncertzālē notiks VII Starptautiskais tautas kultūras festivāls “Baltkrievu gadatirgus Daugavpilī”, kurā piedalīsies baltkrievu radošie kolektīvi no Latvijas, Lietuvas, Igaunijas un Baltkrievijas.

Festivāls tiks atklāts 24.novembrī, plkst. 13.00, ar konferenci “Kultūras tilts: Latvija – Lietuva – Igaunija – Baltkrievija”, kurā tiks apspriesti jautājumi par baltkrievu kultūras saglabāšanu ārpus etniskās Dzimtenes uzturēšanas – Baltijas valstīs. Baltkrievu kultūras centrs prezentēs savu izdoto grāmatu “Беларускі кірмаш у Даўгаўпілсе” (“Baltkrievu gadatirgus Daugavpilī”).

17.00 Vienības nama foajē darbosies tradicionālā amatnieku darbu izstāde. Meistari reklamēs baltkrievu dekoratīvi lietišķās mākslas izstrādājumus un iemācīs tos arī izgatavot. Būs arī labdarības grāmatu akcija: baltkrievu grāmatas apmaiņa pret festivāla suvenīru “Laimes poga”. Gala koncerta gaidīšanas laikā Latgales baltkrievu amatierkolektīvi ar savām dziesmām veidos svētku atmosfēru.

18.00 sāksies festivāla Gala koncerts. Tā pamatā ir muzikālā izrāde, kuru izpildīs Daugavpils baltkrievu kolektīvi – teātra studija “Pauļinka”, baltkrievu tautas dziesmu ansamblis “Kupaļinka”, deju ansamblis “Ļanok”, vokāli instrumentālais ansamblis “Praļeski” un koru kapella “Spadčina”.
Tradicionāli festivālā piedalīsies Daugavpils Baltkrievu nama viesi un draugi – Jēkabpils, Līvānu, Preiļu, Rēzeknes un Dagdas biedrību baltkrievu ansambļi (Latvija), no Visaginas (Lietuva) un Maardu (Igaunija), kā arī radošie kolektīvi no Bobruiskas, Braslavas un Mioriem (Baltkrievija).

Sirsnīgi aicinām uz VII Starptautiskā tautas kultūras festivāla “Baltkrievu gadatirgus Daugavpilī” svētku koncertu, piektdien, 24.novembrī, plkst. 18.00 Vienības nama koncertzālē. Ieeja bezmaksas. Lai dvēsele dzied! Bet festivāla zīme – dzirnavas, kā darba un kustības simbols, lai apdāvina mājas ar auglību un bagātību.

Krāšņos svētkus organizē Daugavpils Baltkrievu kultūras centrs ar Kultūras pārvaldes, Baltkrievijas Republikas ģenerālkonsulāta Daugavpilī un Latviešu kultūras centra atbalstu.

Informāciju sagatavoja:
Baltkrievu kultūras centrs
http://www.bkc.daugavpils.lv/lv/

Notiks VII Starptautiskais tautas kultūras festivāls “Baltkrievu gadatirgus Daugavpilī”