Hover

Nodegustē Daugavpilī ražotus produktus

 23.12.2023
Nodegustē Daugavpilī ražotus produktus

Vietējie ražotāji ir mūsu visu lepnums! Nobaudi pašmāju ražotāju produktus.

Daugavpils rausis

Tradicionālais rausis “Daugavpils”,  kas gatavots pēc rauša “Daugava” senās receptes. Uz tā atainots bruņurupucis, uz kura atrodas Pavēla Dubrovina piemineklis, Baznīcu kalns, Daugavpils cietoksnis un retro tramvajs. Pašu rausi rotā lilija, kas ir Daugavpils simbols, ozola lapas un pilsētas nosaukums. Rausis ir noklāts ar baltu, saldu glazūru, bet tā pildījums ir līdzīgs, ka Svētku rausim “Daugavpils”. Slaveno Daugavpils rausi iespējams iegādāties Zaļajā tirgū TC Ditton nams.

Šmakovka

Šmakovka kļuvusi par sava veida Latgales atpazīstamības zīmi un neatņemamu kulinārā mantojuma sastāvdaļu. Šmakovkas muzeja apmeklējuma laikā varēsiet uzzināt par šmakovkas vēsturi un baudīt degustāciju, kuras laikā piedāvā nobaudīt šmakovku ar dažādām garšām, liķieri kā arī mājas vīnus. Degustācijā pieejamais sortiments nāk no zemnieku saimniecības “Sēlija”, kura atrodas mazāk nekā 10 km attālumā no Daugavpils.

Latgales piens

A/S „Latgales piens” ražo kvalitatīvus pilnpiena produktus, kas tiek ražoti no augstākas kvalitātes piena, ko piegādā privātās Latgales zemnieku saimniecības. Latgales piena produkcija pilnā sortimentā atrodama piecās tirdzniecības vietās Daugavpilī. Sortimentā pieejami kausētie sieri, biezpieni, jogurti, kefīri, dažādi deserti un citi produkti.

 

 

Latgales alus

Izbaudi garšas ceļojumu, degustējot labākās Daugavpilī darinātas alus šķirnes no Latgales alus darītavas, šo alu iespējams nodegustēt vairākās kafejnīcās pilsētā, piemēram, restorānā “Plaza”, restorānā “Tex Mex”,  “IGGI” bārā, kafejnīcā “Pasaules brīnumi” un citur.

 

 Daugavpilī radītā šokolāde no “Sweeco”

Daugavpilī gatavota šokolāde no kakao pupiņam, kas aug kakao dzimtenē – Ekvadorā, no populārākas Arriba National šķirnes. Sortimentā pieejams plašs garšu klāsts tumšā, piena, augļu un itāļu keroba šokolāde bez cukura. Produkciju iespējams iegādāties pasūtīt “Sweeco” internetveikalā.

Latvijas maiznieks

Tradīcijām bagātākā maizes ceptuve un lielākais maizes ražošanas uzņēmums Latvijā. Jaunākās tehnoloģijas apvienojumā ar labākajām Latvijas maizes cepšanas tradīcijām ļauj produktiem saglabāt nemainīgi labu garšu un kvalitāti. Sortimentā ir vairāk nekā 180 maizes šķirnes un konditorejas izstrādājumi, tostarp kūkas, smalkmaizītes un saldētā produkcija. “Latvijas maiznieka” produkcija pieejama lielākajā daļā pārtikas produktu tirdzniecības vietās.