Hover

Marka Rotko mākslas centrs gaida apmeklētājus pārveidotās telpās (VIDEO)

 19.06.2020
Marka Rotko mākslas centrs gaida apmeklētājus pārveidotās telpās (VIDEO)

Daudzas iestādes ārkārtas situācijas laiku, kad apmeklētāju pieņemšana bija ierobežota vai pilnībā apturēta, izmantojušas lietderīgi un pievērsās darbiem, kuriem ikdienā neatlika laika. Izņēmums nav arī Daugavpils Marka Rotko mākslas centrs, kas jaunajā tūrisma sezonā apmeklētājus sagaida pārveidotās un modernizētās  telpās, kas paver jaunas iespējas ekspozīciju izveidei.

Rotko centrs, ievērojot visus sanitāros noteikumus, ir atsācis apmeklētāju pieņemšanu. Tūrisma plūsma pamazām atjaunojas. Pašmāju un ārzemju viesi, kas šajās dienās jau paguva apmeklēt  izstādes, varēja novērtēt ne vien mākslinieku sniegumu, bet arī telpu transformācijas, kas lielā mērā veiktas pašu Centra darbinieku spēkiem: ir atjaunots sienu un griestu krāsojums, sakārtota ekspozīciju moduļu stendu sistēma, pārveidota garderobes daļa. Pamazām notiek arī gaismekļu nomaiņa, bet uzpucētās ozolkoka grīdas tagad izskatās gluži kā centra atklāšanas dienā pirms 7 gadiem.

Paralēli telpu pārbūvei, nemitīgi norisinās darbs arī pie dažādu projektu plānošanas un īstenošanas. Marka Rotko mākslas centrs sadarbojas ar daudziem māksliniekiem, mākslas galerijām un muzejiem dažādās pasaules valstīs. Šīs nedēļas sākumā pārņemt pieredzi bija ieradušies kolēģi no citiem Latvijas muzejiem, bet Lietuvas Mākslas muzeja pārstāvji gatavoja promvešanai Daugavpilī dzimušā mākslinieka Roma Viesula grafikas darbus, kas bija skatāmi šeit kopš februāra un nu ceļos uz citām zemēm.

Mākslas nemitīgajā apritē viena ekspozīcija nomaina otru, un pašlaik Rotko centrs gatavojas jaunai izstāžu sezonai. 3.jūlijā mūsu pilsētā gaidāms unikāls notikums: pirmo reizi Baltijas valstīs būs skatāma starptautiski atzītā amerikāņu mākslinieka Hanta Slonema personālizstāde „Brīnumainā pasaule”. Īpaši zīmīgi, ka šo vasarīgās mākslas burvību varēs baudīt, kā tas bija ierasts  pirms ilgstošās sociālās izolācijas: atklāšanā varēs piedalīties ikviens mākslas cienītājs.

Pašlaik mākslas centrā ir skatāmi Marka Rotko oriģināldarbi, ķīniešu mākslinieka Sjao Ciņa izstāde „Mans sākums ir manas beigas”, divu izcilu mākslinieku Silvas Linartes un Pētera Martinsona izstāde „Divas virsotnes” un Latgales reģiona mākslinieku konkursa izstāde „Iekšpus – ārpus”. Individuālie apmeklētāji var nākt bez iepriekšējās pieteikšanās, savukārt grupu apmeklējumi jāpiesaka, zvanot pa tālr.654 30250, 654 30253.

Sižetu sagatavoja Daugavpils pilsētas domes Sabiedrisko attiecību un mārketinga nodaļa.