Hover

Marka Rotko mākslas centrā – jauna izstāžu sezona „Oda grafikai” (VIDEO)

 11.02.2020
Marka Rotko mākslas centrā – jauna izstāžu sezona „Oda grafikai” (VIDEO)

2020. gada 7. februārī Daugavpils Marka Rotko mākslas centrā tika atklāta jaunā izstāžu sezona, par kuras galveno tēmu kļuva grafiskās mākslas tehnikas. Jaunajā izstādē skatāmi septiņi starptautiskie mākslas projekti, un katru no tiem atšķir unikāla pieeja formai un krāsām.

Skatītāju uzmanībai piedāvāti vācu mākslinieces Karo Jostas reljefā izteiktie koncepti, Rotu mākslas biedrības izstāde „Zīme”, starptautiskā grafikas izstāde „Cilvēks un laiks”, beļģu mākslinieka Marka Renāra glezniecība, Delijas Maksimas keramikas eksperimenti, litogrāfijas meistara Roma Viesula grafika, kā arī baltkrievu mākslinieces Marinas Kapilovas multimediju izstāde „Sazaroto taku dārzs”.

Daudzi no jaunajā sezonā skatāmajiem darbiem ir rezultāts nepabeigtiem mākslinieciskajiem meklējumiem. Piemēram, rumāņu mākslinieces Delijas Maksimas izstāde „Redzamības virskārta” ir rotaļīgs un pētniecisks vingrinājums, kas mudina izpētīt keramikas iespējas. Šī ir ne pirmā mākslinieces vizīte uz Daugavpili, un viņa kārtējo reizi uzsver un novērtē mākslas centra viesmīlību un tā brīnišķīgo gaisotni.

Tradicionālāko formu piekritēji noteikti novērtēs baltkrievu mākslinieces Marinas Kapilovas ekspozīciju. Viņa iedvesmojusies no izcilā rakstnieka Horhes Luisa Borhesa darbiem.

Marka Rotko mākslas centrā gaidāmi piesātināti mēneši: notiek gatavošanās starptautiskajam grafikas simpozijam, kas sāksies 1.martā, bet aprīļa beigās centrs svinēs septīto dzimšanas dienu. Daudz pārsteigumu sagādās arī nākamā izstāžu sezona.

Savukārt šī gada pirmās sezonas izstādes būs skatāmas līdz 12.aprīlim. Vairāk informācijas par ekspozīcijām – mākslas centra mājas lapā www.rothkocenter.com.

Sižetu un informāciju sagatavoja Daugavpils pilsētas domes Sabiedrisko attiecību un mārketinga nodaļa.