Hover

Marka Rotko mākslas centrā atklāta jaunā izstāžu sezona

 08.02.2019
Marka Rotko mākslas centrā atklāta jaunā izstāžu sezona

2019. gada 1. februārī Daugavpils Marka Rotko mākslas centrā atklāta šī gada pirmā izstāžu sezona. Jaunajās ekspozīcijās ir skatāmi gan pašmāju, gan Eiropas, kā arī Turcijas, Ķīnas un ASV mākslinieku darbi.
Latviju šajā sezonā pārstāv izcilie mākslinieki Inta Celmiņa un Edvadrs Grūbe, kuru kopprojekts „Gaismas un tumsas spēles” bija speciāli veidots šai izstādei. Mākslas centram izdevās organizēt arī godalgām bagātā arhitekta un mākslinieka Oļģerta Kraukļa akvareļu izstādi. Šī persona ir īpaši nozīmīga Daugavpilij, jo tieši viņš pirms 40 gadiem projektējis kinoteātri „Oktobris”, kas izceļas ar neparasto un oriģinālo formu.

Marka Rotko mākslas centrs turpina ciešu sadarbību ar Pašminas mākslas galeriju no Vācijas: šajā sezonā vairums darbu iekļauts dubultekspozīcijā „Skaistums ir patiesība, patiesība ir skaistums”. „Rietumu sektorā” izvietoti 15 mākslinieku darbi no Eiropas un ASV, savukārt „Ķīnas sektorā” aplūkojama Ķīnas mākslinieka Vonga Šedžuna keramikas mākslas darbu izstāde „Iekšējā viendabība”.
Līdz 14. aprīlim Marka Rotko mākslas centrā būs skatāma baltkrievu akvarelista Aleksandra Karpana izstāde „Mirkļi”, kā arī rumāņu un turku mākslinieku kopprojekts „Ugunī”, kas tapis mākslas rezidenču programmas laikā Daugavpilī.

Informāciju un sižetu sagatavoja Daugavpils pilsētas domes Sabiedrisko attiecību un mārketinga nodaļa.