Hover

“MĀKSLAS DIENAS ’24. SINERĢIJA” DAUGAVPILS REĢIONA MĀKSLINIEKU ASOCIĀCIJAS IZSTĀDE”

 06.03.2024
“MĀKSLAS DIENAS ’24. SINERĢIJA” DAUGAVPILS REĢIONA MĀKSLINIEKU ASOCIĀCIJAS IZSTĀDE”

Daugavpils Novadpētniecības un mākslas muzejā 2024. gada 7. martā plkst. 16.00 notiks Daugavpils reģiona mākslinieku asociācijas izstāde “Mākslas dienas’24. Sinerģija”.

Muzejs un mākslinieks, mākslinieks un pilsēta, pilsēta un mākslinieks. Mākslinieks pilsētai. Pilsēta māksliniekam… Visiem izdevīga sinerģija – divu spēku kopdarbība.

Pirms 65 gadiem Latvijā pirmo reizi tika sarīkotas Mākslas dienas, kuras sākotnēji sauca par ”Mākslinieka dienām”. Tādas “mākslas propagandas dienas”. Daugavpilī ”Mākslas dienas” aktivizējās 70-80-tajos gados un atdzima tūkstošgades mijā.

Māksla pamazām iznāca no muzeja telpām, izstādes notika dažādās vietās pilsētā – teātrī, mākslas, mūzikas skolās, Ledus hallē, Ugunsdzēsēju depo…, un gleznas kļuva par Daugavpils sabiedrisko telpu interjera sastāvdaļu. Mākslas darbi – gan tēlniecība, glezniecība, instalācijas pamazām iznāca arī ielās. Vai tas varēja notikt bez māksliniekiem? Vai nesenā pagātnē bez māksliniekiem varēja atdzimt Saules skola un rasties Rotko mākslas plenērs, centrs…?

Šajā ikgadējā, tradicionālajā izstādē skatāma “dzīvā” Daugavpils mākslinieku radītā māksla. Daugavpils reģiona mākslinieku asociācijas biedru (arī aizsaulē aizgājušo Goda biedru) veidotās gleznas, grafikas, skulptūras, foto… Šeit satiekas dažādu paaudžu mākslinieki, un tā ir platforma jauniem, topošajiem māksliniekiem.

Un šodien “propagandējot mākslu” izskan jautājums – VAI TEV  (pilsētniek!),  ārtelpā, vai iekštelpā IR MĀKSLAS DARBS, Daugavpils mākslinieka radīts mākslas darbs? Tava laikabiedra mākslas darbs?

Izstāde apskatāma līdz 2024. gada 14. aprīlim.