Hover

Kora “CAPPELLA CORALE VARSAVIANA” koncerts Jēzus Sirds Romas katoļu baznīcā

 01.10.2018
Kora “CAPPELLA CORALE VARSAVIANA”  koncerts Jēzus Sirds Romas katoļu baznīcā

3. oktobrī, plkst. 19.00, Daugavpils Jēzus Sirds Romas katoļu baznīcā (Baložu iela 3) uzstāsies koris “CAPPELLA CORALE VARSAVIANA” (Polija) diriģenta Romāna Revakoviča vadībā.
Koris Cappella Corale Varsaviana dibināts 2007. gadā pēc diriģenta R.Revakoviča iniciatīvas. Diriģents sadarbībā ar Malgožatu Šimanek-Piotrovsku aktīvi vada gan kori, gan orķestri. Kolektīvs pulcē dažādu laikmetu un vēsturisko periodu kora mūzikas cienītājus. Tā dalībnieki ir profesionāli mūziķi – dažādu Polijas mūzikas universitāšu fakultāšu studenti un absolventi. Grupa ir ierakstījusi mūziku dažādām filmām, kuras autori ir Polijā un ārzemēs pazīstami komponisti: Jans A.P. Kačmareks, Staņislavs Sirevičs un Mihals Lorenzs. 2007. gadā grupa kopā ar Krievijas valsts kamerkori piedalījās koncertā, kas notika Varšavas Karaliskajā pilī Krievijas kultūras dienu Polijā ietvarā.
2008. gada decembrī “Cappella Corale Varsaviana” piedalījās Polijas dienās Krievijā, gūstot izcilos panākumus Maskavā un Jaroslavļā. 2009. – 2010. gadā grupa piedalījās Varšavas koru festivālā “Pa karalisko maršrutu”. 2011. gada maijā “Cappella Corale Varsaviana” piedalījās dievkalpojumā par godu Jāņa Pāvila II beatifikācijai, kā arī Mihala Lorenzs mūzikas koncertā “Missa Magna Beatificationis” Romā.
Pārzinot Austrumu kristietības mūzikas tradīcijas, Romāns Revakovičs samērā bieži izmanto pareizticīgo repertuāru, ieskaitot Sergeja Rahmaņinova “Visas nakts nomodu” (Vsenoščnoe bdenije), kā arī Ukrainas pareizticīgo mūziku. Kora repertuārā, kas ir veltīts poļu kora mūzikai, ir Staņislava Moņuško, Henrika Mikolaja Gurecka, Juliuša Luciuka, Bartoša Kovaļska un daudzus citus poļu komponistu skaņdarbi. “Cappella” kopā ar Londonas simfonisko orķestri piedalījās ierakstā “Covenant”, kas bija veltīts poļu kristietības 1050. gadadienai.

Ieeja koncertā bez maksas

Kora “CAPPELLA CORALE VARSAVIANA”  koncerts Jēzus Sirds Romas katoļu baznīcā