Hover

Izsludināta pieteikšanās festivālam „Sudraba zvani”

 07.11.2023
Izsludināta pieteikšanās festivālam „Sudraba zvani”

Līdz šī gada 1.decembrim notiek pieteikšanās dalībai XV Starptautiskajā garīgās mūzikas festivālā “Sudraba zvani”, kas Daugavpilī norisināsies 2024. gada 12. – 14. janvārī.

Kā jau ierasts, festivāla laikā notiks koru, vokālo ansambļu un kordiriģentu konkurss, kura laikā tā dalībnieki sacentīsies 12 dažādās kategorijās. Konkurss norisināsies 2 kārtās: 1.kārtā būs iespēja piedalīties gan klātienē, gan attālināti ar video ierakstiem, savukārt 2. kārta – Lielās balvas izcīņas konkurss (Grand Prix) – notiks klātienē 14. janvārī plkst. 14:00 Daugavpils „Vienības nama” koncertzālē. Konkursantu sniegumu vērtēs starptautiska žūrija.

Plānots, ka līdz ar konkursu festivāla laikā izskanēs arī dažādi koncerti pilsētas koncertzālēs un dievnamos. Dalībai festivāla koncertos kopā ar koriem un ansambļiem aicināti pieteikties arī solisti un orķestri.

Festivāla nolikums atrodams www.daugavpils.lv sadaļā „Festivāli un konkursi”.

Kā atzīst festivāla mākslinieciskais vadītājs un idejas autors Jevgeņijs Ustinskovs: „Šis festivāls tiek gaidīts ar īpašu noskaņu, jo pēc lielā pārtraukuma, kad tas tika rīkots tiešsaistes formātā, mums atkal būs iespēja tikties klātienē. Protams, arī šoreiz attālāk dzīvojošajiem kolektīviem tiek piedāvāta iespēja piedalīties konkursā tiešsaistē, tomēr to konkursantu sniegums, kuri piedalīsies klātienē,  koncerti un Grand Prix balvas izcīņa, kas notiks Daugavpilī, Vienības namā, mums ļaus atkal pilnībā izbaudīt tās emocijas un atkalredzēšanās prieku, ko vienmēr ir sniedzis šis festivāls.”

Festivāla organizatori ir Daugavpils valstspilsētas pašvaldība, Daugavpils valstspilsētas pašvaldības iestāde „Vienības nams”.  Festivāls notiek vienreiz divos gados.

Starptautiskais garīgās mūzikas festivāls norisinās kopš 1999.gada. Savā pastāvēšanas laikā tas ir kļuvis par vienu no lielākajiem un starptautiski atzītākajiem festivāliem Daugavpilī, kas nereti pulcē vairāk nekā 2000 dalībnieku no dažādām pasaules valstīm.

 

 

Papildu informācija:

Daugavpils valstspilsētas
pašvaldības iestāde „Vienības nams”
t.: 20613225
e-pasts: kultura@daugavpils.lv