Hover

Izskanēja Latgales viesmīlības, kultūras un tradīciju svētki – festivāls “GOSTŪS LATGOLĀ” Daugavpilī

 05.08.2022
Izskanēja Latgales viesmīlības, kultūras un tradīciju svētki – festivāls “GOSTŪS LATGOLĀ” Daugavpilī

30. jūlijā jau otro reizi Daugavpilī svinēja Latgales viesmīlības dienu festivālā “Gostūs Latgolā”. Nu jau par tradīciju kļuvušais festivāls “Gostūs Latgolā” ir Latgales viesmīlības, kultūras un tradīciju svētki, kā arī jauks iemesls atzīmēt Šmakovkas muzeja ekspozīcijas 6. dzimšanas dienu, tāpēc šajā dienā Šmakovkas muzeja apmeklējums bija pieejams par īpašu dzimšanas dienas cenu.

Svinības ieskandināja Daugavpils nacionālo biedrību priekšnesumi. Dejas un dziesmas rādīja Baltkrievu kultūras centrs, Krievu kultūras centrs, Daugavpils ebreju kopiena, Lietuviešu kultūras biedrība un Ukraiņu kultūras centrs “Mrija”.

Pasākuma vērienīgākais notikums bija Starptautiskais motobraucēju saiets, kurā piedalījās tādi motociklistu klubi kā Old School MC, Pārdaugava MC, Verum Bellators MC, Free Hawks MC,  Vēja Brāļu Ordenis un citi.

Pēc svinīgā parādes brauciena saieta dalībnieki novietoja motociklus Vienības laukumā, kur tie bija pieejami apskatei un kopbildei līdz vēlam vakaram. Turpat, Vienības laukumā, varēja apskatīt un fotografēties pie drifta automašīnām.

Pasākuma laikā notika arī moto triāla paraugdemonstrējumi un iespaidīgais StuntRider šovs, kurā elpu aizraujošus trikus demonstrēja viens no labākajiem moto triāla braucējiem Baltijā Kristaps Ķīlis un Eiropas top līmeņa moto kaskadieris Didzis Grundulis.

Paralēli kultūras aktivitātēm, visā dienas garumā Vienības laukumā, apmeklētāji varēja baudīt Latgales kulinārā mantojuma biedru piedāvāto ēdienkarti, kā arī iegādāties Latgales amatnieku produkciju, aplūkot mini zoodārzu, Retro Garaž – D automašīnas,  piedalīties keramikas darbnīcā un pat apmeklēt tetovēšanas salonu.  Arī pasākuma rīkotāji (Daugavpils TIC), popularizējot pilsētas tūrisma objektus un atbalstot suvenīru ražotājus no Latgales, organizēja suvenīru tirdzniecību.

Savukārt par festivāla muzikālo daļu parūpējās virtuozais ģitārists Vjačeslavs Mitrohins kopā ar orķestri “Daugava” un Lietuvas KJ Collective ar solisti Kotrīnu Juodzevičuti.

Festivāla  “Gostūs Latgolā” norise vēlreiz apliecināja pasākuma mērķi – parādīt kā dzīvo dažādu tautību cilvēki, saglabā savu kultūru, tradīcijas, amatus, kulināro mantojumu, uzsvaru liekot ne tikai uz Latgales pagātni, bet arī tagadni. Festivāla koncepcija bija balstīta uz pagātnes un mūsdienu apvienošanu. Senatnīguma pieskaņu mūsdienu pilsētas vidē deva Vienības laukuma noformējums: siena ķīpas, uz kurām varēja apsēsties jebkurš pilsētnieks un sajust lauku atmosfēru. Vēlāk siena ķīpas tika aizvestas uz zooloģisko dārzu “JuRita MINI ZOO”. Līdzīga koncepcija bija arī  Park Hotel Latgola piedāvātajam restorānam ar nosaukumu “Derevņa”- simboliski lauki ienāca pilsētā.

Festivālu “GOSTŪS LATGOLĀ” rīkoja Daugavpils pilsētas pašvaldības tūrisma attīstības un informācijas aģentūra, Daugavpils Kultūras pārvalde, ekspozīcija “Šmakovkas muzejs”.

 

Informāciju sagatavoja:
Lilita Slesare

Ekspozīcijas “Šmakovkas muzejs”

Apmeklētāju centra speciāliste

Tālr.: +371 25666201

E-pasts: info@smakovka.lv

Web: www.smakovka.lv

www.facebook.com/SmakovkasMuzejs

www.instagram.com/smakovkas_muzejs