Hover

Interese par Saules ielas radošā kvartāla telpām pārsniedza gaidas (video)

 13.04.2021
Interese par Saules ielas radošā kvartāla telpām pārsniedza gaidas (video)

Pēdējā mēneša laikā dažādas organizācijas un personas varēja iesniegt savus priekšlikumus par telpu izmantošanu ēkā Saules ielā 1/3, kas kopā ar pagalmu nākotnē var kļūt par “Saules ielas radošo kvartālu”. Šī ideja, kas radās, patiecoties Daugavpils dalībai konkursā uz Eiropas kultūras galvaspilsētas 2027 titulu, guvusi plašu atsaucību daugavpiliešu vidū, un tagad visas telpas šajā ēkā, kas jau labu laiku bija tukšas, tiks izmantotas radošo aktivitāšu īstenošanai.

Šī ēka pieder Daugavpils universitātei. Pašlaik uz telpām ir ļoti daudz pretendentu: Daugavpils teātris (teātra akadēmija), atsevišķi mākslinieki, dizaina un mākslas vidusskola “Saules skola”, Staņislava Broka mūzikas vidusskola, Jaunatnes nodaļa, kā arī dažādas NVO. Interesi izrādīja arī uzņēmēji.

Saslimstības ar Covid-19 mazināšanās dod cerību, ka pirmie pasākumi Saules radošajā kvartālā varētu notikt jau šovasar, kaut gan to formāts būs atkarīgs no epidemioloģiskās situācijas. Tāpēc kvartāla  idejas autori mudina radošus cilvēkus iesūtīt savus priekšlikumus konkrētu pasākumu rīkošanai. Tas viss kļūs par pirmo soli, lai izveidotu Daugavpilī jaunu koprades un interesantas laika pavadīšanas vietu. Idejas var iesniegt, rakstot uz e-pastu thisisneweast@gmail.com (tālr. 20133020) vai uz radošā kvartāla oficiālo Facebook lapu.

Sižetu sagatavoja Daugavpils pilsētas domes Sabiedrisko attiecību un mārketinga nodaļa.

Informācija:
Daugavpils pilsētas dome