Hover

Iedzīvotāji un nozaru eksperti modelē Daugavpils centra un cietokšņa radošo kvartālu attīstību

 16.02.2021
Iedzīvotāji un nozaru eksperti modelē Daugavpils centra un cietokšņa radošo kvartālu attīstību

19. un 26. februārī plānots neparasts iedzīvotāju un dažādu nozaru ekspertu koprades pasākums – nākotnes pilsētas spēlē „Radoši risinājumi Daugavpils radošo kvartālu attīstībai”. Spēles mērķis ir iegūt dažādu sabiedrības grupu un ekspertu priekšlikumus un idejas divu radošo kvartālu attīstībai. t.i. centrā esošās Saules ielas un tai līdzās esošās teritorijas attīstīšanai par koprades, zināšanu un mākslas kvartālu, kā arī Daugavpils cietokšņa teritorijas turpmākai attīstībai atbilstoši iedzīvotāju, uzņēmēju un pilsētas viesu vajadzībām 21.gadsimtā.

Spēle tiek izmantota kā mūsdienīgs sabiedriskās apspriešanas instruments, kas palīdzēs pašvaldībai saņemt vietējo iedzīvotāju skatījumu par Daugavpils cietokšņa un Saules ielas kvartāla turpmāko attīstību ar jaunām starpnozaru sadarbības, kultūras, izglītības, zinātnes, radošās uzņēmējdarbības un pilsoniskās aktivitātes iniciatīvām. Tāpat kā citas līdzīgas radošās domāšanas un koprades aktivitātes, piemēram, hakatoni, arī nākotnes pilsētas spēle veidota uz sāncensības principa – spēles dalībnieki komandās sacentīsies par labākās idejas izstrādi.

Tiešsaistē plānotā spēle dalībniekiem ļaus novērtēt ne vien savu individuālo radošumu, bet arī atrast un iepazīt citus sabiedriski aktīvus cilvēkus un iegūt jaunus sadarbības partnerus. Spēle ļaus attīstīt sadarbības iemaņas, piedāvās apgūt jaunas prasmes un zināšanas radošu ideju attīstīšanā, formulēšanā un skaidrošanā, kas noderēs turpmākajā dalībnieku saskarsmē ar pašvaldību, sniedzot priekšlikumus dažādu jautājumu risināšanā. Bet pats būtiskākais – tā būs iespēja aktīvi līdzdarboties un sniegt savu ieguldījumu Daugavpils attīstības plānošanā.

Nākotnes pilsētas spēli rīko Daugavpils pilsētas dome un Daugavpils pilsētas domes Kultūras pārvalde sadarbībā ar biedrību „Zināšanu un inovācijas sabiedrība”, Vizionārās kultūras fondu, domnīcu Culturelab un Latvijas Kultūras akadēmiju. Spēles rezultāti tiks izmantoti Daugavpils Kultūras Attīstības programmas 2021-2027 un Daugavpils Eiropas kultūras galvaspilsētas 2027 pieteikuma izstrādē.

“Nākotnes pilsētas spēle” ir Britu padomes un pilsētplānošanas jomā atzītu Lielbritānijas organizāciju izstrādāta interaktīva metodoloģija darbam komandās, lai veicinātu jaunu, radošu domāšanu un rīcību, kas uzlabotu dzīves kvalitāti kā pilsētās, tā lauku apvidos. Šāda veida spēles jau ir sekmīgi izspēlētas neskaitāmās pilsētās Eiropā un Austrumāzijā. Spēle veiksmīgi īstenota dažādās pasaules valstīs un vairāk kā 15 Latvijas pilsētās. Spēle ir pozitīvi pārsteigusi vairāku pilsētu pašvaldības un iedzīvotājus, parādot, ka ikkatrā pilsētā dzīvo radoši cilvēki, kuriem rūp tās attīstība un, pārspriežot savu viedokli ar domubiedriem, ir iespējams uzlabot savu apkārtējo dzīves vidi.

Papildu informācija: Diāna Soldāne, Eiropas kultūras galvaspilsētas 2027 konkursa pieteikuma izstrādes darba grupas koordinatore, tālrunis 28378679, diana.soldane@daugavpils.lv.