Hover

Hi!Story:Latgola ejam meklēt Latgales kultūru un vēsturi!

 15.07.2021
Hi!Story:Latgola ejam meklēt Latgales kultūru un vēsturi!

2021. gada 31. jūlijā Daugavpils pilsētas pašvaldības tūrisma attīstības un informācijas aģentūra un ekspozīcija “Šmakovkas muzejs” rīkos akciju “Gostūs Latgolā” – veltītu Latgales viesmīlībai un tradīcijām, kā arī ekspozīcijas “Šmakovkas muzejs” 5 gadu jubilejai. Akcijas “Gostūs Latgolā” ietvaros notiks pilsētas orientēšanās spēle Hi!Story:Latgola, kura ļaus uzzināt vairāk par izciliem cilvēkiem, kuri dzimuši Daugavpilī un Latgalē, tradīcijām, kulināro un kultūras mantojumu.

Hi!Story:Latgola ir pilsētas orientēšanas spēle. Reģistrē savu komandu 3 cilvēku sastāvā un dodies meklēt Latgales kultūras un vēstures lappuses. Piedalīties var ikviens – ģimenes, seniori, bērni, jaunieši. Jūs varat plānot savu maršrutu pa pilsētu un pārvietoties ar jebkura veida transportu vai iziet savu maršrutu kājām.

Atšķirībā no klasiskajiem sporta veidiem, pilsētas orientēšanās var būt jautra un interesanta jebkurai kompānijai – dalībnieki paši izvēlas uzdevumu skaitu, paši plāno maršrutu un pats galvenais – spēles laikā uzzin vairāk interesantu faktu par Latgales tradīcijām un kultūru.

Mēs vēlamies Jums pastāstīt par mūsu Latgali – tradīcijām, valodu, vēsturi, kultūras mantojumu, izciliem un slaveniem Latgalē dzimušiem un dzīvojušiem iedzīvotājiem – zinātniekiem, māksliniekiem, mūziķiem, dzejniekiem, arhitektiem, sportistiem, politiķiem. Tie bija dažādu tautību pārstāvji – ebreji, poļi, krievi, baltkrievi, latgalieši, vācieši, latvieši. Viņi radīja jaunas valstis, veica atklājumus zinātnē, bija rakstnieki un mūziķi, un tagad Jums būs iespēja uzzinātt vairāk interesantu faktu par viņiem un atklāt Latgali no jauna. Ejam meklēt reģiona kultūru un vēsturi! Piedalies Hi!Story:Latgola programmā.

Kad notiks spēle?

31. jūlijā no 14:00 līdz 19:00

14:00-15:00 komandu reģistrācija, uzdevumu izsniegšana

15:00- 18.00 spēle

18.00-19.00  kafijas pauze dalībniekiem, komandu apbalvošana

Kas var piedalīties?

Piedalīties var visi! Ja esat jaunāks par 18 gadiem, komandai ir jābūt pieaugušam aizbildnim! Jūs varat iet spēlēt kopā ar ģimeni, ar vecākiem, ar draugiem, jūs pat varat ņemt četrkājainus draugus!

Spēlē var piedalīties gan vakcinēti, gan nevakcinēti. Pirms dalības nav nepieciešams veikt PCR testu. Viss pasākumi notiks ārpus telpām, ievērojot epidemioloģisko drošību un sociālo distancēšanos.

Cik cilvēku vajadzētu būt komandai?

Komandai jābūt 3 cilvēku sastāvā, reģistrācijā norādiet komandas kontaktpersonu!

Kā var pārvietoties pa pilsētu?

Jūs varat doties kājām, braukt ar velosipēdu vai skrituļslidām, kopā ar visu komandu varat izmantot sabiedrisko transportu vai privātu automašīnu.

Kas ir jāņem līdzi?

Noteikti ņemiet tālruni ar mobilo internetu un PowerBank! Ja braucat ar velosipēdu vai braucat ar skrituļslidēm, noteikti vajadzētu būt ķiverēm. Karstā laikā pārliecinieties, ka jums ir pietiekami daudz dzeramā ūdens!

Cik maksā dalība?

Dalība ir bez maksas.

Kādā valodā notiks spēlē?

Komandas varēs izvēlēties spēles valodu – latviešu, krievu vai angļu.

Kā reģistrēt komandu?

Reģistācija aizņems 3 minūtes. Reģistējies šeit: https://ej.uz/historylatgola

Visa informācija par pasākuma norisi tiks nosūtīta uz kontaktpersonas e-pastu.

Reģistrēt savu komandu var līdz 28.07.2021.

Organizators:
Daugavpils pilsētas pašvaldības tūrisma attīstības un informācijas aģentūra
Tālr. +371 65422818, +371 26444810
E-pasts: turisms@daugavpils.lv
info@smakovka.lv
www.facebook.com/Daugavpils.travel
https://www.facebook.com/SmakovkasMuzejs 
www.smakovka.lv

Atbalsts:
Programma tiek organizēta akcijas “Gostūs Latgolā” ietvaros. Spēles norise ir iespējama pateicoties “Latvijas valsts mežu un Valsts kultūrkapitāla fonda atbalstītās Latgales kultūras programmas 2021” atbalstam.

Plašāka informācija par spēles norisi:
Biedrība “New East”
thisisneweast@gmail.com