Hover

Gunas Millersones gleznu izstāde Raiņa mājā Berķenelē

 15.09.2021
Gunas Millersones gleznu izstāde Raiņa mājā Berķenelē

No 6.septembra Raiņa mājā Berķenelē apmeklētāju apskatei tiek piedāvāta Gunas Millersones gleznu izstāde no Daugavpils Marka Rotko mākslas centra kolekcijas.

Māksliniece, izstāžu un mākslas projektu kuratore Guna Millersone ir dzimusi 1949. gadā Dundagā. Absolvējusi Jāņa Rozentāla Rīgas Mākslas vidusskolu, studējusi pedagoģiju. Pirmo darba pieredzi guvusi Latvijas Dailes teātrī kā mākslinieks-dekorators. Kopš 1983. gada ir Talsu novada muzeja galvenā speciāliste mākslas jautājumos. No 1992. gada ir Latvijas Mākslinieku savienības biedre. Talsos, citviet Latvijā un pasaulē Guna Millersone ir rīkojusi virkni personālizstāžu, piedalījusies daudzās grupu izstādēs, pati radījusi un vadījusi mākslas projektus, rakstījusi par tiem, sastādījusi izstāžu katalogus un veikusi neskaitāmus, ar mākslas jomu saistītos ikdienas darbus Talsu novada muzejā.

Mākslas zinātniece Gundega Cēbere Gunas Millersones gleznošanas veidu dēvē par abstrakto ekspresionismu ar romantisku ievirzi, kur spēcīgie krāsu laukumi un līniju vijumi ar savu simbolisko noskaņu ir gan stāstoši, gan vienlaikus iesaista skatītāju plašākā meditatīvā apcerē. Guna vēro dabu un koncentrējas tās radīšanai uz audekla. Dārzu, dīķu, purvainu ainavu vai saulainas piekrastes motīvos tveras dažādas nozīmes un auras, kaut kas no filozofiskām bezgalības dziļumos un reālā eksistencē izprastām sajūtām.

Māksliniece ir piedalījusies Daugavpils Marka Rotko mākslas centra īstenotajos glezniecības simpozijos, plenēros un mākslas rezidencēs, kā arī aktīvi iesaistījusies sadarbības projektu īstenošanā. Mākslas centra kolekcijā ir piecpadsmit Gunas Millersones mākslas darbi, kas tiek eksponēti kolekcijas izstādēs Latvijā un ārvalstīs.

Avots: https://ieej.lv/KzEtl