Hover

Fotostudijai «Ezerzeme-F» 40 gadi – aktīvs radošs darbs un sadarbība ar pašvaldību (VIDEO)

 02.12.2020
Fotostudijai «Ezerzeme-F» 40 gadi – aktīvs radošs darbs un sadarbība ar pašvaldību (VIDEO)

Novembra sākumā, pirms ārkārtas situācijas izsludināšanas valstī, Kultūras pilī tika atklāta Daugavpils tautas fotostudijas «Ezerzeme-F» izstāde “Mirkļu mozaīka”, kas tika veltīta radošās komandas 40 gadu jubilejai. Nesen šī ekspozīcija un daudzi citi fotogrāfu darbi tika apkopoti skaistā fotogrāmatā, kuras izveidi atbalstīja arī Daugavpils pilsētas dome.

Fotostudija, kurā šobrīd darbojas aptuveni 20 dalībnieki, tika dibināta 1980. gadā, un kopš tā laika tās fotogrāfi ir attīstījuši savas prasmes, komunicējot viens ar otru, piedaloties izstādēs, plenēros un konkursos. Pēdējos gados ir izdevies nodibināt labus kontaktus ar kolēģiem no dažādām Latvijas, Lietuvas un Krievijas pilsētām. «Ezerzeme-F» dalībnieki darbojas visdažādākos žanros, pievēršot uzmanību gan portretu mākslai, gan dabas motīviem. Studijas pārstāvju darbi regulāri saņem augstus novērtējumus arī starptautiskās izstādēs. Paši fotogrāfi gan uzsver, ka galvenā vērtība ir vienotības sajūta un kopīgais radītprieks.

Pēdējais fotostudijas izveidotais albums ir labs piemērs tam, kā veiksmīgi sadarbojas pilsētas biedrības un Daugavpils dome. Pašvaldības līdzfinansējums šādiem projektiem tiek izsniegts Sabiedrisko organizāciju atbalsta fonda ietvaros (maksimālais finansiālā atbalsta apjoms ir 1500 eiro). Pilsētas dome atgādina, ka pārskatus par šogad atbalstītiem projektiem jāiesniedz līdz 2021. gada 1. janvārim.

Sižetu sagatavoja Daugavpils pilsētas domes Sabiedrisko attiecību un mārketinga nodaļa.