Hover

Esplanādes parkā top Mūzikas skvērs (VIDEO)

 23.04.2021
Esplanādes parkā top Mūzikas skvērs (VIDEO)

Daugavpilī tiek veidotas arvien jaunas atpūtas un pastaigu vietas. Pavisam drīz Esplanādes parkā noslēgsies Mūzikas skvēra būvniecība. Notiek darbs arī pie citu parku un skvēru labiekārtošanas dažādos pilsētas mikrorajonos.

Mūzikas skvēra būvniecība bija uzsākta pērnā gada rudenī. Pēc tehnoloģiskā pārtraukuma darbi ir atjaunoti, un pavisam drīz daugavpilieši varēs apmeklēt neparastu vietu, kas ļoti simboliski atrodas iepretim Staņislava Broka Daugavpils mūzikas vidusskolai. Šeit tiks izvietoti 10 dažādi āra mūzikas instrumenti – bungas, ksilofons, cauruļu zvani un citi interesanti objekti. Tas nebūs bērnu rotaļu laukums, bet gan ārptelpa, kur varēs dzirdēt un sajust mūziku tās dažādākajās izpausmēs. Laukumi, uz kuriem atradīsies instrumenti, būs savstarpēji savienoti ar grants seguma taciņām, kuras, savukārt, veidos tā, lai pa teritoriju būtu ērti pārvietoties vecākiem ar bērnu ratiņiem un cilvēkiem ar kustību traucējumiem. Tiks uzstādīti soliņi un atkritumu urnas, norāžu sistēmas zīmes un informācijas stendi. Būs arī vieta velosipēdu novietošanai.

Tuvāko pāris mēnešu laikā Esplanādes parkā, netālu no Mūzikas skvēra, tiks iestādīti arī jauni koki, parādīsies krāšņa vasaras ziedu pļava un tiks uzstādīti jauni vides objekti – kukaiņu namiņi, kas palīdzēs uzzināt daudz interesantu faktu par dzīvnieku un augu pasauli.

Ceļā uz pārmaiņām ir arī citi Daugavpils parki un skvēri. Martā sākumā bija izsludināts iepirkums Aizpilsētas parka un Sēlijas skvēra labiekārtošanai. Šobrīd tiek vērtēti iesniegtie pieteikumi.

Aizpilsētas parkā, kas atrodas pie Gubiščes ezera, starp 13.un 15.vidusskolu, tiks modernizēta pagaismojuma sistēma un infrastruktūra: pārbūvēti celiņi, uzstādīti soliņi, atkritumu urnas, norāžu sistēmas zīmes, informācijas stendi, velosipēdu novietnes u.c. Ņemot vērā teritorijas novietojumu un šīs pilsētas daļas vēsturi, parku paredzēts sadalīt 3 funkcionālajās zonās: memoriālajā, atpūtas un pārejas zonā. Memoriālajā zonā tiks atspoguļotas vēsturiskās liecības par to, ka vēl pirms 50 gadiem šeit atradās ebreju kapsēta. Atpūtas zona iekļaus pastaigu takas, labiekārtotas atpūtas vietas un bērnu rotaļu laukumus. Savukārt starp tām esošajā pārejas zonā uz nogāzēm plāno būvēt slidkalniņus, kas būs izmantojami gan ziemā, gan vasarā, kā arī skatu laukumu nogāzes augšā. Kopainu papildinās dekoratīvie apstādījumi.

Savukārt Grīvā esošajā Sēlijas skvērā paredzēts izveidot rotaļu zonu bērniem vecumā no 6 līdz 12 gadiem, atpūtas zonu senioriem, vecākiem ar maziem bērniem un bērniem ar īpašām vajadzībām, kā arī pasīvās atpūtas zonu. Atkarībā no interesēm un vēlmēm, šeit varēs iemēģināt daudzveidīgas rotaļu iekārtas un āra trenažierus, uzspēlēt galda tenisu, vai arī vienkārši rotaļāties smilšu kastē vai atpūsties uz kāda no ērtajiem soliņiem, vērojot iekoptu apkārtni.

Precīzāk runāt par projektu īstenošanas termiņiem varēs pēc konkursa rezultātu apstiprināšanas.

Sižetu sagatvoja Daugavpils pilsētas domes Sabiedrisko attiecību un mārketinga nodaļa.