Hover

Ekskursija pa Daugavpils cietoksni (45 min.)

 01.12.2020
Ekskursija pa Daugavpils cietoksni (45 min.)

Daugavpils cietoksnis ir unikāls 19. gadsimta valsts nozīmes arhitektūras un kultūrvēstures piemineklis, pēdējais uzbūvētais bastionu tipa cietoksnis pasaulē, kas saglabājies līdz mūsdienām gandrīz neizmainīts.

45 minūšu ekskursijā pa Daugavpils cietoksni būs iespēja uzzināt interesantus faktus no Daugavpils cietokšņa vēstures (par cietokšņa celtniecības gaitu, slaveno 19. gadsimta cietokšņa garnizona kauju ar Napoleona armiju un citus interesantus faktus), apskatīt vēsturiskās cietokšņa ēkas un uzzināt, kāds ir bijis to sākotnējais pielietojums un kā tās pielāgo un izmanto mūsdienās. Kā arī uzzināt par cietokšņa turpmākajiem attīstības plāniem.

Ekskursijas laikā varēs noskaidrot, kur cietoksnī atrodas lielākā krājkasīte Latvijā (ap 200 gadu vecs ūdens rezervuārs), apskatīt dažādu laiku karavīru uniformas un pašam pielaikot kādu vēsturisku cepuri. Nikolaja vārtos izmēģināt 19. gadsimta telefonu, dzirdēt leģendu par “Cietokšņa spoku” un uz cietokšņa aizsargvaļņa iepazīties ar apkārt redzamo kultūrvēsturisko ainavu.

Aizraujoša un interesanta ekskursija, kas neatstās vienaldzīgu nevienu. Piemērota dažādām vecuma grupām.

Papildu informācija:

Maršruts un galvenie apskates objekti * Bijusī ūdens paceļamā ēka, tagad Daugavpils cietokšņa Kultūras un informācijas centrs
* Nikolaja vārti un koka tilts
* Cietokšņa sardzes ēka (kordegarde)
* Cietokšņa vides objekts “Cietokšņa spoks”
* Provianta magazīnas ēka
* Cietokšņa aizsargvalnis
Ekskursiju cenrādis: https://ej.uz/ekskursijas_daugavpils
Valodas latviešu, krievu, angļu
Ekskursijas pieteikšana Iepriekšēja pieteikšanās ekskursijai, norādot vēlamo datumu, laiku un cilvēku skaitu:
* Daugavpils Tūrisma informācijas centrs, Rīgas iela 22a, tālr. +371 654 22818, +371 2644810, e-pasts:  turisms@daugavpils.lv;
* Daugavpils cietokšņa Kultūras un informācijas centrs, Nikolaja iela 5, tālr. +371 654 24043, +371 28686331, e-pasts: cietoksnis@daugavpils.lv.