Hover

Šajā nedēļas nogalē Daugavpilī notiks lielais drifta festivāls

 12.07.2024
Šajā nedēļas nogalē Daugavpilī notiks lielais drifta festivāls

No 12. līdz 14. jūlijam Daugavpilī jau vienpadsmito reizi notiks “Daugavpils drifta festivāls”. Festivāls tiek organizēts ar Daugavpils pilsētas domes un Daugavpils valstspilsētas pašvaldības iestādes “Jaunatnes lietu un sporta pārvalde” atbalstu.

Drifta epicentrs šonedēļ būs Daugavpils pilsēta. 12. jūlijā tiks aizvadīti brīvie treniņi kartodromā, parādes brauciens un atklāšanas parāde Vienības laukumā, 13. jūlijā notiks oficiālie treniņi un kvalifikācijas braucieni, bet 14. jūlijā – tandēmu cīņas jeb galvenā sacensību diena ar lielo  atklāšanu un spraigajām  tandēmu cīņām.

Latvijas drifta kauss un Latvijas drifta čempionāts Daugavpilī tiks aizvadīts 3. posmos, un šogad pie mums ieradīsies arī igauņu sportisti, kuri  aizvadīs savu čempionātu, tādējādi uz starta redzēsim visu triju Baltijas valstu pārstāvjus. Tuvi tandēmi, spraigas cīņas un azarts būs vērojams trīs dienas kartodromā “Blāzma” un tas noteikti ir lielākais drifta laiks, kāds tiks pavadīts trasē 2024. gada sezonā.

Reģistrācija sacensībām ir beigusies, uz starta Daugavpilī izies 139 sportisti divās ieskaites klasēs, būs iespēja redzēt arī dažus interesantus auto modeļus, kas nav pierasti driftā! Starp visiem BMW, bez kuriem driftu nevar iedomāties, redzēsiet arī Camaro, Mercedes, Lexus, Ford Sierra un arī, protams, Nissan. Street klasē uz starta izies 88 dalībnieki, ļoti daudz arī Latgales reģiona braucēju pavienosies šim posmam, tāpēc vietējiem līdzjutējiem būs iespēja atbalstīt savus favorītus. Semi Pro klasē uz starta izies 52 sportisti.

Daugavpils drifta festivāls tiek plānots tā, lai pilsētu izbaudīt būtu iespēja arī sportistiem ar savām komandām un ģimenēm, tāpēc noteikti drifta mašīnas un sportistus šajās trīs dienās sanāks redzēt ne vienu vien reizi un ne tikai trasē, bet daudzviet pilsētā.

Piektdien organizatori gaidīs visus pilsētas centrā, lai kopā atklātu Daugavpils drifta nedēļas nogali. Būs ne tikai lieliska iespēja vērot, kā automašīnas caur pilsētas ielām dodas uz Vienības laukumu, bet arī satikt sportistus, nobildēties pie sporta automašīnām un lieliskā gaisotnē ar DJ Gustu pavadīt piektdienas vakaru Vienības laukumā kopā ar drifteriem.

Automašīnu pārbrauciens sāksies plkst. 20.00 no Daugavpils Olimpiskā centra, kam ir tieša saikne ar šo vērienīgo pasākumu, jo olimpiskā centra pārziņā ir kartodroms “Blāzma”, un biedrība “Latvia drift” saka lielu paldies par ieguldīto darbu un kartodroma uzlabošanu, lai varētu aizvadīt kvalitatīvas sacensības, bet reizē arī attīstīt drifta kultūru Latgales reģionā, dodot iespēju sportistiem trenēties. Tālāk automašīnas dosies pa Sporta ielu, kas arī ir lieliski pieskaņots nosaukums šādai parādei, turpinot virzīties pa Cietokšņa ielu, pagriežoties uz Rīgas ielu un iebraucot Vienības laukumā ap plkst. 20.10. Aicinām visus piedalīties un sagaidīt sportistus!

Sestdien un svētdien sacensību epicentrs būs kartodroms “Blāzma”, ar ieejas biļetēm būs iespēja apmeklēt abas sacensību dienas. Svētdien, 14. jūlijā, sacensību atklāšana plānota plkst. 13.00, bet ieeja apmeklētājiem būs atvērta jau no plkst. 9.00. Svētdien norisināsies Street X, Street, Semi Pro un,  iespējams, Dāmu tandēmu braucieni.

Biļetes iepriekšpārdošanā – www.bilesuserviss.lv un Circle K, bet sacensību dienās tās varēs iegādāties arī uz vietas. Iegādājoties biļeti uz galveno sacensību dienu (14. jūliju), tā būs derīga arī ieejai 13. jūlijā.

Sīkāka informācija:
Facebook: Latvian Drift page
Instagram: latviadrift un www.driftlatvia.com