Hover

Dodies svinēt Latvijas valsts dzimšanas dienu uz Daugavpili!

 16.11.2023
Dodies svinēt Latvijas valsts dzimšanas dienu uz Daugavpili!

Tuvojas Latvijas valsts 105. dzimšanas diena, kurai par godu Daugavpils pilsētā notiks virkne patriotisku pasākumu. Ikviens ir aicināts piedalīties dažādās aktivitātēs, kļūstot par svarīgu un īpašu daļu no Latvijas ne tikai ikdienā, bet arī svētkos.

Daugavpils pilsēta aicina svinēt Latvijas svētkus kopā, baudot plašu un daudzveidīgu pasākumu programmu:

17. novembrī plkst. 20.00 ikvienu aizraus kabarē uzvedums “Cabaret Dinabourg” Daugavpils teātrī, Rīgas ielā 22a.
18. novembrī plkst. 10.00 notiks Svētku Dievkalpojums Sv. Pētera Ķēdēs Romas katoļu baznīcā, Rīgas ielā 39.
18. novembrī no plkst. 10.00 līdz plkst. 16.00 visus priecēs Novembra Rīgas ielas tirdziņš Rīgas ielas posmā no Cietokšņa ielas līdz Stacijas ielai.
Plkst.17.00 tiks atskaņota Latvijas Valsts himna Vienības laukumā, blakus Rīgas ielai 22a.
Pēc himnas notiks lāzeršova instalācija – veltījums Latvijas Republikas proklamēšanas 105. gadadienai. Lāzeršova ilgums 15 min., atkārtojums plkst. 18.00, 18.45, 19.00, 19.45, 20.00 un 20.45.
19. novembrī plkst. 12.00 aicinām doties bezmaksas ekskursijā iepazīt Daugavpili zinoša un aizrautīga gida pavadībā – izzināt vēstures līkločus un svarīgākos notikumus, dzirdēt stāstus par ievērojamām ēkām un to nozīmi, uzzināt par ievērības cienīgiem novadniekiem un viņu likteņiem, ieraudzīt jaunas un pārsteidzošas vietas, ļauties piedzīvojumam, gūt paliekošus iespaidus un pozitīvas emocijas! Pulcēšanās Vienības laukumā pie afišu stenda. Būs ļoti izzinoši un interesanti! Neatkarīgi no tā, vai esat vietējais iedzīvotājs vai viesis, šī ir lieliska iespēja uzzināt vairāk par Daugavpils pilsētas vēsturi, kultūru un personībām.
19. novembrī plkst.15.00 tiks demonstrēta spēlfilma “Mana brīvība” Vienības nama kafejnīcā, Rīgas ielā 22a. Ielūgumus var saņemt Vienības nama kasē darba dienās no plkst. 16.30 līdz 18.30 un stundu pirms kino seansa.
20. novembrī plkst. 16.00 ikviens tiek gaidīts uz koncertu “Mārtiņš Brauns – Latvijai!” Daugavpils Kultūras pilī, Smilšu ielā 92.

Daugavpiliešiem un pilsētas viesiem ir iespēja apmeklēt virkni pasākumu un izstāžu, ko piedāvā Daugavpils valstspilsētas pašvaldības iestādes un sadarbības partneri.
No 1. – 21. novembrim Zemessardzes 34. kājnieku bataljona izstāde “Esmu karavīrs” (Vienības nama skatlogi, no Saules ielas un Ģimnāzijas ielas krustojuma puses).
No 8. novembra Daugavpils Novadpētniecības un mākslas muzejā (Rīgas iela 8) skatāma keramikas izstāde “Māla gravitācija”, kas veltīta pieminot keramiķa Staņislava Vilcāna 105 jubileju.
20. novembrī plkst. 14.00 Vienības nama “Tradīciju mājā” (Rīgas iela 22a, ieeja no Saules ielas puses) notiks darbnīca “Latviešu tradicionālo masku izgatavošana”, kuru vadīs Dagdas folkloras centra vadītāja Inta Viļuma. Pieteikšanās pa tālruni +371 26377313.
Novembrī Daugavpils Tūristu apkalpošanas centra skatlogos (Rīgas iela 22a) izvietota TLMS “Klūga” pinumu izstāde.
Novembrī Vienības nama “Tradīciju mājā” (Rīgas iela 22a, ieeja no Saules ielas puses) skatāma izstāde “KAREL’S. NOSPIEDUMI. Latviešu etnogrāfiskie raksti laikmetīgā tekstila dizainā”.
Novembrī Latgales Centrālā bibliotēkā (Rīgas iela 22a) skatāmas divas Daugavpils pilsētas BJC “Jaunība” bērnu radošo darbu izstādes “Spēka zīmes Latvijai” un “Tautastērpi”.

Plašāka informācija par Latvijas svētkus programmu Daugavpilī www.daugavpils.lv un www.visitdaugavpils.lv .

Svinot Latvijas valsts dzimšanas dienu, piespraud sarkanbaltsarkano karoga lentīti, apmeklē svētku pasākumus, līdzdarbojies, baudi svinīgu un pacilājošu noskaņu!

Plašāku informāciju par visiem valsts svētku pasākumiem Daugavpilī var apskatīt mājaslapā daugavpils.lv un visitdaugavpils.lv.

Sveicam ikvienu Latvijas Republikas proklamēšanas dienā un tiekamies Daugavpilī!