Hover

Daugavpils tūrisma piedāvājumu plaši popularizē Šauļos

 12.09.2023
Daugavpils tūrisma piedāvājumu plaši popularizē Šauļos

Aizvadītajā nedēļas nogalē, 8.un 9. septembrī Lietuvas pilsēta Šauļi svinēja savu 787. gadadienu. Pilsētas svētkos piedalījās arī Daugavpils, prezentējot Šauļu pilsētas iedzīvotājiem un viesiem Daugavpils tūrisma piedāvājumu.

Pilsētas svētku ietvaros tika rīkots pasākums-gadatirgus “Šauļu tūrisma iela”, kurā piedalījās pašmāju un Latvijas pilsētu tūrisma informācijas centri. Daugavpili pārstāvēja Daugavpils Tūrisma informācijas centrs kopā ar Daugavpils Inovāciju centru. Divu dienu laikā Daugavpils telti apmeklēja vairāk nekā 7 000 apmeklētāju, kuri uzzināja par tūrisma un atpūtas iespējām Latgales lielākajā pilsētā, par gaidāmajiem pasākumiem Daugavpilī, nakšņošanas iespējām, satiksmi u.c.

Daugavpils Inovāciju centra pārstāvji piedāvāja apmeklētājiem jautras aktivitātes ģimenēm ar bērniem, savukārt Daugavpils TIC pārstāvji aktīvi prezentēja Daugavpili un sniedza vispusīgo informāciju par pilsētu. Lietuviešiem tika piedāvāti tūrisma mārketinga materiāli lietuviešu valodā. Daugavpils tūrisma ceļvedis, Daugavpils cietokšņa brošūra, pārrobežu tūrisma maršruts “Ko redzēja Balzaks” un citi drukātie materiāli bija ļoti pieprasīti.

Lietuva Latgales reģionam un arī Daugavpils pilsētai ir augsti prioritārs tūrisma tirgus. Statistikas dati liecina, ka lietuviešu tūristu skaitam galamērķī ir tendence pieaugt. Lietuvieši galvenokārt ceļo kopā ar ģimeni, taču nereti pilsētas populārākos tūrisma objektus apmeklē arī tūristu grupas, kuru braucienus organizē Lietuvas tūrisma aģentūras.