Hover

Daugavpils tūrisma piedāvājums tika prezentēts Balttour 2024 izstādē

 05.02.2024
Daugavpils tūrisma piedāvājums tika prezentēts Balttour 2024 izstādē

No 2. līdz 4. februārim Rīgā norisinājās starptautiskā tūrisma izstāde-gadatirgus “Balttour 2024”, kur tika aktīvi prezentēts Daugavpils pilsētas tūrisma piedāvājums. Izstādes apmeklētāji tika iepazīstināti ar pilsētas tūrisma jaunumiem, lielākajiem pasākumiem un atpūtas iespējām Daugavpilī.

Trīs dienu laikā Daugavpils stendā norisinājās dažādas aktivitātes. Kopā ar Daugavpils valstspilsētas pašvaldības Sabiedrisko attiecību un tūrisma departamenta tūrisma nodaļas darbiniekiem Daugavpili prezentēja Tehnikas un industriālā dizaina centra “Inženieru arsenāls”, Daugavpils Novadpētniecības un mākslas muzeja, Daugavpils Inovāciju centra, Latgales zoodārza, Latgales kulinārā mantojuma centra “Šmakovka”, Rotko muzeja un Vienības nama Tradīciju mājas pārstāvji. Daugavpils stendā izstādes apmeklētāji varēja iepazīt, izzināt un atklāt Daugavpilī vēl nezināmo. Mazos un lielos apmeklētājus izklaidēja un aicināja apmeklēt Daugavpili animators Sirds. Īpaši nozīmīgs izstādes-gadatirgus “Balttour 2024” viesis – Latvijas Valsts prezidents Edgars Rinkēvičs no Daugavpils pārstāvjiem saņēma dāvanu, ko veidojusi keramiķe Lilija Zeiļa.

Daugavpils stends piesaistīja ar savu daudzveidīgo informācijas un tūrisma piedāvājuma pasniegšanas veidu. Piektdien stendā varēja iepazīties ar dažiem Latgales zoodārza iemītniekiem, kuri bija mērojuši ceļu uz Rīgu, lai izstādes apmeklētājiem būtu iespēja iepazīties ar jaunumiem, zoodārza darbības virzieniem un jauninājumiem. Savukārt sestdien Inovāciju centrs veica eksperimentu, kā rezultātā ieguva saldējumu, ar ko cienāja izstādes apmeklētājus. Inženieru arsenāls prezentēja iestādes ekspozīcijās oriģinālā izmērā skatāmo automašīnu modelīšus. Tāpat izstādes laikā notika jautras un izzinošas viktorīnas par latgaliešu valodu un Šmakovkas ekspozīcijas vēsturi, kur varēja laimēt vērtīgas balvas no Daugavpils tūrisma pakalpojumu sniedzējiem un ielūgumus apmeklēt Latgales kulinārā mantojuma centru “Šmakovka”.

Starptautiskā tūrisma izstāde “Balttour 2024” ir lielākais gada notikums Latvijas tūrisma nozarē un arī plašākā tūrisma izstāde Baltijas valstīs, kas ik gadu dod iespēju iepazīties ar jaunās sezonas jaunumiem un smelties iedvesmu Latvijas apceļošanai. Izstāde “Balttour 2024” kopā pulcēja 342 uzņēmumus un to pārstāvjus no 34 valstīm – Latvijas, Lietuvas, Igaunijas, Albānijas, Gruzijas, Itālijas, Melnkalnes, Kipras, Spānijas, Slovākijas, Slovēnijas, Turcijas, Ukrainas, Polijas u.c.

Trīs dienās izstādi apmeklēja 21 725 ceļotmīļi, no kuriem 4 300 bija tūrisma profesionāļi.

 

 

Informāciju sagatavoja:

Daugavpils valstspilsētas pašvaldības Sabiedrisko attiecību un tūrisma departamenta
Tūrisma nodaļa
Tālr. +371 65422818, +371 26444810
E-pasts: turisms@daugavpils.lv
Web: www.visitdaugavpils.lv
Facebook: www.facebook.com/Daugavpils.travel
www.facebook.com/Daugavpils.Events
Instagram: www.instagram.com/daugavpils.travel