Hover

Daugavpils Tūrisma informācijas centram piešķirta “Gājējam draudzīgs” zīme

 29.06.2021
Daugavpils Tūrisma informācijas centram piešķirta “Gājējam draudzīgs” zīme

Aktīva atpūta dabā šobrīd ir īpaši aktuāla, un došanās pārgājienos ir lielisks veids, kā iepazīt Latvijas dabu. Latvijā ir arvien plašākas iespējas izmantot “Gājējam draudzīgu” uzņēmumu pakalpojumus, tādējādi padarot pārgājiena pieredzi pēc iespējas pozitīvāku, un kājāmgājējiem radītu sajūtu “es šeit esmu gaidīts, mani šeit sapratīs”. Daugavpils Tūrisma informācijas centrs (TIC) ir vieta, kur var iegūt plašu informāciju par dažāda veida pārgājienu maršrutiem un saņemt saistošus pakalpojumus.

“Gājējam draudzīgs / Hiker-friendly” zīme tiek piešķirta tūrisma pakalpojumu sniedzējiem Baltijas valstīs. Tā parāda, ka uzņēmējs saprot un respektē kājāmgājēju vajadzības, ka šeit viņi ir gaidīti. Uzņēmējs piedāvā kājāmgājējiem būtiskus un nepieciešamus pakalpojumus, piemēram: informāciju par maršrutu, dzeramo ūdeni, pirmās palīdzības aptieciņu, elektroierīču uzlādi, naktsmītnē ir iespēja izžāvēt slapjās un izmazgāt netīrās drēbes, zābakus un citu ekipējumu.

Latvijā zīmi piešķir komisija, kurā ir 13 dalībnieki – gan valsts iestādes, gan organizācijas, kuras atbalsta kājāmiešanu, aktīvo atpūtu un dabas tūrismu. Šo zīmi var saņemt jebkurš pakalpojumu sniedzējs visās trijās Baltijas valstīs, kas vēlas piedāvāt kājāmgājējiem nepieciešamos pakalpojumus – ne tikai naktsmītnes, bet arī, piemēram, kafejnīcas, krodziņi un restorāni, tūrisma informācijas centri, degvielas uzpildes stacijas, veikali u.tml. Plašāk par “Gājējiem draudzīgs” zīmi un kritērijiem iespējams uzzināt šeit. Interesenti var pieteikties, rakstot uz lauku@celotajs.lv.

Pārgājienu cienītāji aicināti baudīt aktīvas brīvdienas Daugavpilī un Daugavpils novadā, un pašiem pārliecināties par “Gājējiem draudzīgs” viesmīlību Daugavpils TIC. Daugavpils TIC atrodas paša pilsētas centrā, Rīgas ielā 22a, un strādā katru dienu no plkst. 10.00 līdz 18.00.