Hover

Daugavpils svinēs “Ziedošos Ziemassvētkus”

 26.11.2021
Daugavpils svinēs “Ziedošos Ziemassvētkus”

Šajā nedēļas nogalē tiks iedegta pirmā svece lielajā pilsētas Adventes vainagā. Līdz ar Adventes sākumu Daugavpils pilsēta pakāpeniski ietērpsies Ziemassvētku rotā. Šogad svētku noformējuma moto ir “Ziedoši Ziemassvētki”.

Advente ir ne tikai Ziemassvētku gaidīšanas laiks, bet arī jauna liturģiskā gada sākums kristiešiem. Gatavojoties šim svētku laikam 27. novembrī plkst. 18.00 Sv. Pētera Ķēdēs Romas katoļu baznīcā notiks dievkalpojums, un blakus baznīcai iedegsies pirmā svece pilsētas Adventes vainagā.

Gan Daugavpils pilsētas centrā, gan pilsētas mikrorajonos pakāpeniski ienāks svētku noskaņa. Līdz ar svētkiem raksturīgo egļu zaļumu, pilsētas noformējumu papildinās ziedu  motīvi. Īpaša loma Ziemassvētku rotājumos ir tieši lilijas ziedam, kas ir Vissvētākās Jaunavas Marijas simbols, un Daugavpils pilsētas simbols. Jaunajā Derībā teikts, ka Erceņģelis Gabriels, pareģojot Jēzus dzimšanu, pasniedzis Jaunavai Marijai lilijas ziedu. Tieši tāpēc arī Rīgas ielā, pie dzelzceļa stacijas, gaismas eņģeļi visiem dāvās lilijas ziedu – miera, cerības un atdzimšanas simbolu.

Daugavpils parku un skvēru kokos saplauks tūkstošiem gaismas ziedu. Ziedošo Ziemassvētku noskaņa ienāks arī Vienības laukumā, kur no 11. decembra rotāsies pilsētas centrālā egle.

Informācija:
Daugavpils pilsētas dome