Hover

Daugavpils rotājas Lieldienām (video)

 24.03.2021
Daugavpils rotājas Lieldienām (video)

Pavisam drīz mēs svinēsim Lieldienas. Gatavojoties svētkiem, kas iezīmē atdzimšanu un dabas atmošanos pēc garā ziemas miega, Daugavpils ietērpjas krāšņā un dzīvespriecīgā rotā.
Nedēļas sākumā Vienības laukumā “ieripoja” gandrīz 30 košas svētku olas. Izrotājās arī koki Rīgas ielā: to zaros ne vien izkārtojās Lieldienu neatņemams atribūts, bet arī apmetās neparasti putni. Nākamnedēļ te parādīsies arī zaķīšu ģimenes.

Svētki ienākuši arī mikrorajonos: lai gan sniegs vēl spītīgi klāj puķudobes un īstie ziedi nav paguvuši atrādīt sevi visā krāšņumā, dažādās pilsētas vietās jau “uzplaukušas” uzņēmuma “Labiekārtošana-d” izgatavotās tulpes un krokusi. Savukārt Cietokšņa ciemiņus sagaida krāsaini tauriņi.

Neraugoties uz ierobežojumiem, mēs katrs varam radīt svētku noskaņu. Tā, piemēram, Vienības nama kolektīvi, Lieldienas gaidot, ir sameklējuši un izmēģinājuši labākās latviešu tautas tradīcijās atrodamās olu krāsošanas metodes. Gan apšu un sīpolu mizās, gan mellenēs, gan papeļu pumpuros krāsotas, klāt piesienot putraimus un augu lapiņas, vai pirms krāsošanas uzzīmējot tautiskus rakstus, kas skaisti izceļas uz spilgtā olas krāsojuma. Rezultātā tapusi Lieldienu olu portretu galerija, kas ir apskatāma TRADĪCIJU MĀJAS skatlogā, un var iedvesmot ikvienu uz sava ģimenes galda rotāšanu ar raibām olām.

Gatavošanās svētkiem ir tikko sākusies, Daugavpils iedzvotjus un viesus sagaida vēl daudz patīkamu pārsteigumu, kas padarīs pilsētu vēl pavasarīgāku. Bet, baudot Lieldienu sagaidīšanas laiku un pastaigas pa izrotātām ielām un parkiem, neaizmirstiet par distancēšanos un citu drošības pasākumu ievērošanu, lai nekas nesabojātu svētkus.

Sižetu sagatavoja Daugavpils pilsētas domes Sabiedrisko attiecību un mārketinga nodaļa.

Informācija:
Daugavpils pilsētas dome

Publicitātes foto: Andrejs Jemeljanovs