Hover

Daugavpils pilsētas pašvaldības tūrisma aģentūra organizēja pirmo virtuālo tikšanos ar tūrisma industrijas pārstāvjiem no Lietuvas

 17.02.2021
Daugavpils pilsētas pašvaldības tūrisma aģentūra organizēja pirmo virtuālo tikšanos ar tūrisma industrijas pārstāvjiem no Lietuvas

10. februārī notika virtuālā tikšanās ar tūrisma aģentūru pārstāvjiem un tūristu gidiem no Lietuvas, kuras laikā tika prezentēts Daugavpils pilsētas un Daugavpils novada tūrisma piedāvājums, un pārrunātas sadarbības iespējas. Pasākumā piedalījās Daugavpils pilsētas pašvaldības tūrisma attīstības un informācijas aģentūras un Daugavpils novada pašvaldības tūrisma, atpūtas un kultūras aģentūras “TAKA” speciālisti.

Virtuālas tikšanās mērķis bija iepazīstināt Lietuvas tūroperatorus un gidus ar Daugavpils pilsētas un novada tūrisma piedāvājumu, kā arī, ar tūroperatoru starpniecību, popularizēt tūrisma objektus Lietuvas iedzīvotāju vidū, tādējādi veicinot tūristu skaita palielināšanos. Dalībnieki tika aicināti iepazīt tūrisma objektus un pakalpojumus, lai turpmāk profesionāli organizētu un vadītu braucienus dažāda veida grupām.

Uz pirmo tikšanos pulcējās vairāk kā 25 sadarbības partneri. Tostarp Viļņas un Klaipēdas novada ģidu ģildes pārstāvji, tūrisma aģentūru “TURA”, “Travel La Vita”, “Valandėlė” un “Pramogų vėjas” , tūrisma informācijas centru un citu tūrisma iestāžu pārstāvji no dažādām Lietuvas pilsētām, tādām kā Viļņa, Kauņa, Šauļi, Klaipēda, Traķi, Pasvale un Vilkavišķi.

Tikšanās laikā dalībnieki noklausījās prezentācijas par Daugavpils pilsētas un novada tūrisma objektiem, aktīvās atpūtas iespējām, ēdinātājiem un naktsmītnēm, kā arī lielākajiem pasākumiem. Prezentācijas laikā lietuviešiem tika prezentēta www.visitdaugavpils.lv mājas lapa, kas tagad ir pieejama lietuviešu valodā un kalpo kā noderīgs rīks maršrutu plānošanai.

Daugavpils pilsētas pašvaldības tūrisma attīstības un informācijas aģentūras direktore Žanna Kulakova pastāstīja par Aģentūras darbu, nākotnes plāniem un sadarbības iespējām. Daugavpils Tūrisma informācijas centra konsultante Karolina Dedele iepazīstināja ar Daugavpils pilsētas tūrisma piedāvājumu un jaunumiem. Vitālijs Petkuns, Daugavpils cietokšņa Kultūras un informācijas centra vecākais klientu apkalpošanas speciālists, pastāstīja par Daugavpils cietoksni, tā lomu tūrismā, attīstību un nākotnes perspektīvām, savukārt Šmakovkas muzeja apmeklētāju centra vecākais speciālists Viktors Andruškevičs piedāvāja iepazīties ar Šmakovkas muzeja piedāvājumu un Latgales kulināro mantojumu. Daugavpils novada pašvaldības aģentūras “TAKA” direktors Rolands Gradkovskis piedāvāja iepazīt Daugavpils novada tūrisma objektus, lielākos pasākumus un populārākos tūrisma maršrutus.

Zīmīgi, ka Daugavpils ir labi zināms ceļojuma galamērķis lietuviešiem. Daudzi atzina, ka organizēja un plāno organizēt arī turpmāk braucienus tūristiem no Lietuvas uz Daugavpili. Tikšanās laikā partneri uzdeva jautājumus par tūrisma aktualitātēm un jaunumiem, kā arī situāciju tūrismā saistībā ar Covid-19 ierobežojumiem. Lietuva arī nākotnē Daugavpilij būs augsti prioritārs tūrisma tirgus. Lietuvieši galvenokārt ceļo kopā ar ģimeni, taču nereti pilsētas populārākos tūrisma objektus apmeklē arī tūristu grupas, kuru braucienus organizē Lietuvas tūrisma aģentūras.

Visi tikšanās dalībnieki atzina, ka šī virtuālā tikšanās bija informatīva un noderīga, tāpēc šī tradīcija tiks turpināta, lai informētu par Daugavpils pilsētas un novada tūrisma jaunumiem.