Hover

Daugavpils gatavojas sportiskiem Ziemassvētkiem (video)

 05.12.2019
Daugavpils gatavojas sportiskiem Ziemassvētkiem (video)

Līdz ar pirmās Adventes sveces iedegšanu iestājies skaistais Ziemassvētku gaidīšanas laiks. Tas nav iedomājams bez pirmssvētku rosības, kas jau vairākas dienas valda pilsētā. Galvenā svētku egle Vienības laukumā iemirdzēsies visā krāšņumā 7. decembrī plkst. 17.00. Pilsētas mākslinieki un komunālie dienesti gatavojas šim notikumam, ietērpjot Daugavpili svētku rotā.

Šogad Ziemassvētkus mūsu pilsēta aizvadīs sporta zīmē. Šai tēmai ir pakārtoti svētku dekori, kas šonedēļ zelta, sudraba un bronzas godalgu krāsās iemirdzēsies pilsētas centrālajā laukumā un Rīgas ielā. Pēc tam svētki turpinās ienākt Daugavpils parkos un skvēros.

Mākslinieki sarūpējuši daudz pārsteigumu: jauni rotājumi parādīsies daudzviet pilsētā. Īpaši vērtīgus šos unikālos dekorus padara tas, ka tie ir pašmāju talantīgo mākslinieki veidoti.

Vienības laukuma rota kļūs vēl daudzveidīgāka, nekā pērn. Protams, neiztiks arī bez slidotavas. Piedzīvojumu meklētājus, kas pa ledus taku iemaldīsies pasaku mežā, tur sagaidīs gan labi pazīstamie meža zvēri, gan jauni iemītnieki, kas tapuši šogad. To izveide ir smalks un darbietilpīgs process, kas sākas ar dzīvnieka novērošanu dabā. Pēc tam tiek veidota skice, ko lielākā mērogā pārnes uz grīdas, kur sametina no metāla stieņiem, noslīpē, piešķir telpisku formu, nokrāso un izrotā ar gaismas virtenēm.

Sestdien laukums būs uzposts un brīnumi varēs sākties. Plkst.16.30 visi aicināti uz Daugavpils teātra aktieru izrādi, kurai sekos Daugavpils galvenās egles iedegšana, Rūķu namiņa un slidotavas atklāšana.

Ziemassvētku darbnīcas, jautrās izklaides un daudzi citi svētku pasākumi turpināsies Daugavpilī veselu mēnesi, līdz pat nākamā gada 7. janvārim. Par to ir parūpējušās daudzas kultūras iestādes un organizācijas.

Pasākumu pilna programma pieejama šeit.

Sižetu sagatavoja Daugavpils pilsētas domes Sabiedrisko attiecību un mārketinga nodaļa.