Hover

Daugavpils gatavojas Pilsētas svētkiem

 29.02.2024
Daugavpils gatavojas Pilsētas svētkiem
Daugavpils 749. dzimšanas dienu svinēsim trīs dienu garumā. No 31. maija pēcpusdienas līdz pat 2. jūnija vakaram pilsētu pieskandinās koncerti, apsveikumi un svētku prieks. Mazie svētku apmeklētāji kopā ar vecākiem varēs mesties elpu aizraujošos piedzīvojumos un izpriecāties uz nebēdu Ģimenes parka atrakcijās. Gardēži noteikti novērtēs āra kafejnīcu sarūpēto svētku mielastu, uzkodu un atspirdzinājumu piedāvājumu. Savukārt tiem, kuri Pilsētas svētkos vēlēsies palutināt sevi un savus mīļos ar tradicionālām, skaistām, praktiskām vai neparastām dāvanām, noteikti būs vērts iegriezties Svētku tirdziņā.Pirmo reizi Daugavpils pilsētas svētku vēsturē darbosies “Tūrisma iela”. Tajā, plānojot savu vasaras atvaļinājumu, ikviens varēs smelties jaunas idejas neaizmirstamai atpūtai tepat Daugavpilī, citviet Latvijā, kā arī Lietuvā un Igaunijā. Divas dienas – 31. maijā un 1. jūnijā Ģimnāzijas ielas posmā pulcēsies Baltijas valstu tūrisma nozares pārstāvji, kas sniegs labākos padomus un ieteikumus, lai saplānotu lielisku atpūtu dažādām auditorijām.Savu kulmināciju Daugavpils pilsētas svētki sasniegs sestdien, 1. jūnijā. Atzīmējot Starptautisko bērnu aizsardzības dienu, Dubrovina parkā norisināsies pasākumi bērniem, jauniešiem un ģimenēm. Ar saviem muzikālajiem priekšnesumiem priecēs pilsētas bērnu un jauniešu kolektīvi, aizraujošas, izzinošas un neparastas aktivitātes piedāvās BJC “Jaunība”. Gaidāms arī īpašs koncerts, kurā pilsētu ieskandinās Vienības nama profesionālie orķestri kopā ar jaunajiem un talantīgajiem daugavpiliešiem. Arī šoreiz pašvaldības iestādes, skolas, kultūras iestādes, uzņēmumus, biedrības, radošos kolektīvus un citas organizācijas vienosies Svētku gājienā, kas kļuvis par neatņemamu Daugavpils pilsētas svētku tradīciju. Savukārt īpaši muzikālie pārsteigumi gaidāmi 31. maija un 1. jūnija vakaros, kad uz lielās svētku skatuves Vienības laukumā kāps īpašie svētku viesi.

Lai svētku laikā būtu iespēja kārtīgi izkustēties, īpaši padomāts arī par sportiskajām aktivitātēm. 1. jūnijā Esplanādes parkā pasākumā “Iepazīsti vieglatlētiku” mazie čempioni varēs pārbaudīt savu sportisko veiklību. Savukārt 2. jūnijā pie Daugavpils Olimpiskā centra ar sacensībām un citām sportiskām aktivitātēm norisināsies Jauniešu un sporta festivāls, kas ieskandinās šīs vasaras sportisko aktivitāšu ciklu pilsētā.

Daugavpils Pilsētas svētki noslēgsies 2. jūnijā ar vēsturiskām noskaņām Daugavpils cietoksnī. Svētku apmeklētājiem būs iespēja no jauna atklāt cietokšņa vēstures lappuses, iepazīt kultūras un tūrisma objektus, piedalīties svinīgajā Nikolaja vārtu atvēršanas un cietokšņa karoga pacelšanas ceremonijā, kā arī baudīt svētku priekšnesumus un īpašo cietokšņa atmosfēru.

Plašāka informācija par Daugavpils 749. gadadienas svinībām sekos.

 

Informāciju sagatavoja:
Daugavpils valstspilsētas pašvaldības Sabiedrisko attiecību nodaļa