Hover

Daugavpils drifta festivālam pieteicies rekordliels dalībnieku skaits

 22.07.2020
Daugavpils drifta festivālam pieteicies rekordliels dalībnieku skaits

No 24. līdz 25. jūlijam kartodromā “Blāzma” sadarbībā ar Daugavpils pilsētas domi un Daugavpils Sporta pārvaldi norisināsies Latvijas un Igaunijas drifta kausa posmi. 24. jūlijā tiks aizvadīti oficiālie treniņi un plkst. 20.00 vakarā, Vienības laukumā pulcēsies Latvijas drifta kausa Street klases automašīnas, bet 25. jūlijā Daugavpilī notiks Liqui Moly Latvijas drifta kausa 2. posms un Igaunijas drifta kausa 3. posms.

Sacensībām kopumā jau ir reģistrējušies 65 street klases dalībnieki un 23 Semi pro klases dalībnieki. Pie ierastā sacensību nolikuma un gaitas, parasti tiek braukti tandēmu TOP32 vai TOP16 fināli, šoreiz sacensību organizatori ir nolēmuši izdarīt izņēmumu. Daugavpilī street klases sportisti brauks tandēmu TOP64 vai TOP48 izslēgšanas braucienus.

Sacensību organizators Jānis Blušs : “Šis sacensības būs īpašas visiem, gan skatītājiem, kuri beidzot varēs vērot klātienē driftu, gan sportistiem, kuriem Daugavpils ir vienas no favorīt sacensībām gadā. Vēlamies dot iespēju izbaudīt sacensību garšu katram, tāpēc nolēmām, ka Daugavpilī dosim iespēju Street klases braucējiem pacīnīties lielākos tandēmu izslēgšanas braucienos. TOP64 noslēdzošo reizi tika braukta NEZ pro drifta sacensībās Biķerniekos 2011 gadā, tāpēc varam uzskatīt, ka tas būs gandrīz kā nebijis notikums”.

Kopējais dalībnieku skaits ir 88 sportisti. Street klasē uz starta būs visi braucēji, kuri uzrādīja lieliskus sasniegumus šīs sezonas pirmajā posmā Rīgā, gan Igauņu Street klases TOP braucēji, kā arī jaunie braucēji, kuri noteikti izrādīs sīvu konkurenci visiem sezonas Latvijas drifta kausa braucējiem. Papildus uz starta būs arī Latgales reģiona pārstāvji, kuri ir paspējuši mazliet patrenēties pirms posma.

Semi pro klasē uz starta būs iespēja redzēt lielāku sportistu skaitu kā pirmajā posmā, jo vairākiem sportistiem beidzot bija iespēja tehniski līdz galam pabeigt savas sporta automašīnas. Uz starta redzēsim Aleksandru Muraju (pagājušā gada Daugavpils Drifta festivāla uzvarētāju), kuram pievienosies arī pārējie Latvijas drifta kausa Semi pro sportisti. Viņiem pievienosies Igaunijas un Lietuvas Semi pro klases sportisti. Pasākuma organizatori sacensību laikā varēs lemt arī par speciāla TOP24 izveidi Semi pro klasē, izvērtējot kvalifikācijas rezultātus, kas nozīmētu vēl vairāk drifta skatītājiem.

Daugavpils drifta festivālā piedalīsies arī 3 daiļā dzimuma pārstāves. Latvijas drifta kausa Street klasē startēs jaunā drifta braucēja Ketija Birzule, kurai šī ir pirmā sezona driftā. Semi pro klasē startēs divas lietuviešu braucējas – Deimante Radzeviciute un Sandra Žiliene, kuras ir gatavas cīnīties par godalgotajiem tituliem.

Tieši Daugavpilī, sacensības beidzot būs iespēja apmeklēt arī skatītājiem (skaits būs ierobežots balstoties uz Covid-19 noteiktajiem noteikumiem).

24. jūlijā, visas dienas garumā norisināsies sacensību oficiālie treniņi.
25. jūlijā, treniņi sāksies jau no paša rīta.

Organizatori aicina līdzjutējus ierasties uz sacensībās jau sestdien, dienas pirmajā pusē. Ieeja skatītājiem būs iespējama no plkst. 09.00. 

Sacensību programma:
Piektdiena, 24.jūlijs:

 • 12.00 – 17.00 Street klases brīvie treniņi;
 • 17.30 – 19.30 Semi pro klases brīvie treniņi;
 • 20.00 – 21.30 Parāde pa Daugavpils pilsētas ielām STREET KLASEI.

Sestdiena, 25.jūlijs:

 • 9.00 – 10.30 Street klases treniņi;
 • 10.40 – 11.30 Semi pro klases treniņi;
 • 11.40 – 13.40 Street klases kvalifikācijas braucieni;
 • 14.10 Oficiālā atklāšanas ceremonija;
 • 14.40 – 15.30 Semi pro kvalifikācija;
 • 16.00 – 19.00 Street tandēmu braucieni;
 • 19.10 – 21.00 Semi pro tandēmu braucieni;
 • 21.00 Apbalvošanas ceremonija.

Papildus informācija skatītajiem:

 • Sacensību apmeklētājiem pie ieejas tiks veikta attālinātā ķermeņa temperatūras mērīšana (var tikt atteikta ieeja sacensībās, ja temperatūra ir lielāka par 37,5);
 • Jāievērot 2m distanci, ja nevarat ievērot 2m distanci no citiem apmeklētājiem vērojot drifta sacensības, obligāti jālieto sejas maskas (sejas maskas varēs iegādāties arī pie ieejas sacensībās);
 • Sacensības tiek rīkotas balstoties uz visiem valstī noteiktajiem epidemioloģiskās drošības pasākumiem infekcijas izplatīšanas ierobežošanai.
 • Ja jūties slikti – jāpaliek mājās.

Biļetes iepriekš pārdošanā iespējams iegādāties ierobežotā daudzumā, visās biļešu servisa kasēs un Circle K uzpildes stacijās.
Cena – pieaugušajiem 10,80 EUR, bērniem 5,40 EUR (10-16 g.v.).
Biļetes sacensību dienā varēs iegādāties arī uz vietas līdz netiks pārsniegts noteiktais apmeklētāju skaits.

Sekojiet līdzi:
www.driftlatvia.com
Facebook: Latvian Drift page
Twitter: Latvia drift
Draugiem.lv: Latvijas drifts
Instagram: @latviadrift