Hover

DAUGAVPILIEŠUS UN PILSĒTAS VIESUS AICINA UZ DAUGAVPILS CIETOKŠŅA UGUNSKRISTĪBU GADADIENAS AKCIJU

 14.07.2021
DAUGAVPILIEŠUS UN PILSĒTAS VIESUS AICINA UZ DAUGAVPILS CIETOKŠŅA UGUNSKRISTĪBU GADADIENAS AKCIJU

Atzīmējot Daugavpils cietokšņa ugunskristību gadadienu, katru gadu, jūlija mēnesī, cietoksnī notiek vērienīgais, vēsturiskās rekonstrukcijas festivāls «Dinaburga 1812», kas pulcē skatītājus un vēsturiskās rekonstrukcijas klubus no Latvijas un kaimiņvalstīm. Covid-19 pandēmija ir ieviesusi savas korekcijas šīs tradīcijas norisē, tāpēc šogad vērienīgo festivālu nomaina akcija “Daugavpils cietokšņa ugunskristību 209. gadadiena”, kas notiks jau šo sestdien, 17. jūlijā. 

 

Akcijas laikā nenotiks ierastais svētku gājiens, kā arī vēstures rekonstrukcijas klubi tiks pārstāvēti ne tik kuplā skaitā kā ierasts. Tomēr pilsētniekiem un pilsētas viesiem būs iespēja baudīt dažādas aktivitātes visas dienas garumā. Jau no pulksten 10:00 cietoksnī apskatāma Krievijas impērijas armijas nometne, kā arī ikvienam būs iespēja iemēģināt roku loka šaušanā seno latgaļu nometnē. Unikālas un neparastas lietas cietokšņa viesi varēs iegādāties amatnieku tirdziņā. Savukārt pusdienlaikā notiks svinīga cietokšņa karoga pacelšanas un Nikolaja vārtu atvēršana ceremonija, kam sekos tradicionālais lielgabala šāviens.

Pieminot 1812. gadā kritušos karavīrus, pie pieminekļa-strūklakas cietokšņa dārzā notiks svinīga ziedu nolikšana.

Cietokšņa viesiem būs iespēja baudīt vēsturisko deju klubu paraugdemonstrējumus, un vērot izlūkošanas un kaujas manevru rekonstrukciju pie Nikolajā tilta. Vakars noslēgsies ar īpašu uguns šovu ar pirotehnikas elementiem.

Apmeklētājus aicinām būt atbildīgiem, ievērot epidemioloģiskās drošības prasības, kā arī karstajā periodā īpaši sekot līdzi savai pašsajūtai un savu tuvinieku pašsajūtai.

Informācija:
Daugavpils pilsētas dome