Hover

Daugavpilī top Mūzikas skvērs (VIDEO)

 01.11.2020
Daugavpilī top Mūzikas skvērs (VIDEO)

Daugavpilī pie Esplanādes parka sākās Mūzikas skvēra būvniecība. Jaunās atpūtas un pastaigu vietas centrālā tēma ir mūzikas skaņas pilsētas vidē. Tas ir ļoti simboliski, jo objekts top tieši pretī Staņislava Broka Daugavpils mūzikas vidusskolai, kas dibināta gandrīz pirms 100 gadiem (tolaik – Latgales Tautas konservatorija) un pašlaik arī piedzīvo pozitīvas vizuālas pārmaiņas.

Skvēra dizaina pamatstruktūra tiks veidota no dabīgā cietā seguma laukumiem, uz kuriem tiks novietoti 10 dažādi āra mūzikas instrumenti – bungas, ksilofons, cauruļu zvani un citi interesanti objekti, kas ļaus gan dzirdēt, gan arī sajust mūziku tās dažādākajās izpausmēs. Šie laukumi būs savstarpēji savienoti ar grants seguma taciņām, kuras, savukārt, veidos tā, lai pa teritoriju būtu ērti pārvietoties vecākiem ar bērnu ratiņiem un cilvekiem ar kustību traucējumiem.

Tiks uzstādīti soliņi un atkritumu urnas, norāžu sistēmas zīmes un informācijas stendi. Būs arī vieta velosipēdu novietošanai.

Projektā paredzēts atjaunot zālājus un ierīkot apstādījumus, kas piemēroti esošajiem laikapstākļiem un būs baudāmi visos gadalaikos.

Līgums par būvdarbu izpildi noslēgts šī gada augustā. Ja laikapstākļi būs labvēlīgi, pamatdarbus objektā var pabeigt jau līdz ziemas sākumam.

Sižetu sagatavoja Daugavpils pilsētas domes Sabiedrisko attiecību un mārketinga nodaļa.