Hover

Daugavpilī notiks apkaimju pastaigas “Izstaigā apkaimes, izzini Daugavpili” (VIDEO)

 17.03.2024
Daugavpilī notiks apkaimju pastaigas “Izstaigā apkaimes, izzini Daugavpili” (VIDEO)

Daugavpils valstspilsētas pašvaldība turpina sadarbību ar pilsētas apkaimju kopienām. Jau vairāku gadu garumā sabiedriskajām organizācijām pieejams pašvaldības atbalsts dažādu iniciatīvu īstenošanai, pašvaldība pakāpeniski attīsta un labiekārto publiskās infrastruktūras objektus pilsētas apkaimēs, Sociālais dienests īsteno uz vietējo kopienu stiprināšanu vērstus projektus, savukārt pašvaldības jaunatnes, sporta, kultūras un tūrisma jomu speciālisti piedāvā saturīgas brīvā laika pavadīšanas iespējas gan pilsētas centrā, gan apkaimēs.

Turpinot iesākto darbu ar kopienām, trešdien, 13. martā, pašvaldība uz tikšanos neformālā gaisotnē Vienības namā aicināja pilsētas apkaimju aktīvos iedzīvotājus un nevalstiskās organizācijās.

“Mani tiešām ļoti patīkami pārsteidza tā pozitīvā gaisotne, kas valdīja šajā tikšanās reizē. Un mēs vēlreiz pārliecinājāmies, cik Daugavpilī ir daudz aktīvu cilvēku, kas reāli grib līdzdarboties un kas vēlas iesaistīties arī darbā ar pašvaldības iedzīvotājiem. Mēs arī turpinot šo te sadarbību ar apkaimēm, esam iecerējuši jau pēc divām nedēļām – Lieldienu laikā padomāt par to, kādā veidā apkaimes varētu palīdzēt mums šos Lieldienu pasākumus padarīt skaistākus arī apkaimēs. Man bija patīkami, ka jau arī mūsu struktūrvienības ir padomājušas, kā sadarboties ar apkaimēm,” norāda Daugavpils valsts pilsētas pašvaldības domes deputāte, Izglītības un kultūras jautājumu komitejas priekšsēdētāja Līvija Jankovska

Tikšanās laikā pašvaldības pārstāvji pastāstīja par vasaras periodā plānotajām sporta un lokālā tūrisma aktivitātēm Daugavpils apkaimēs, nevalstiskā organizācijas “Mežciema biedrība” pārstāve Jeļena Žukova dalījās ar savu pieredzi aktivizējot savu apkaimes kopienu, Inga Belousa prezentēja biedrības “Cita Daugavpils” iniciatīvu par pastaigām apkaimēs, bet Dienvidlatgales NVO atbalsta centra vadītājs Oskars Zuģickis informēja par pieejamajām atbalsta iespējām.

“Mums ir tāda ideja – Sporta un jaunatnes festivāli. Tie ir trīs lieli festivāli, starp kuriem atpūtas periodā būs organizēts treniņu process apkaimēs. Piemēram, 1. jūnijā mums ir pirmais Sporta un jaunatnes festivāls, kurš notiks Pilsētas svētku ietvaros. Tad no tā festivāla mēs sāksim organizēt treniņu procesu. Piemēram, visi jaunieši zinās, ka pirmdienās sešos vakarā Ruģeļu futbola laukumā notiek futbola treniņš, otrdien pilsētas centrā – Esplanādes parkā ir pludmales volejbola treniņš. Tādā veidā būs iesaistīti četri sporta veidi – futbols, florbols, 3×3 basketbols un pludmales volejbols,” par plānotajām sporta aktivitātēm stāsta Daugavpils valstspilsētas pašvaldības iestādes “Jaunatnes lietu un sporta pārvalde” vadītāja Valērija Linkeviča.

Visas vasaras garumā, katru nedēļu vairākās pilsētas apkaimēs notiks publiskie treniņi, kuros piedalīties varēs ikviens pilsētas iedzīvotājs, bet savas spējas un veiklību izveidotās komandas varēs parādīt sacensībās Sporta un jaunatnes festivālos.

Plašāk stāsta Daugavpils valstspilsētas pašvaldības Tūrisma nodaļas vadītāja p.i. Līga Rudzīte-Besakirska: “Daugavpils pašvaldības Tūrisma nodaļa kopā ar Daugavpils aktīvajiem apkaimju iedzīvotājiem strādā pie idejas, lai varētu realizēt pārgājienus. Un šie pārgājieni notiks dažādās pilsētas apkaimēs. Protams, šogad arī ar biedrībām mēs kopīgi vēlamies organizēt Velo maršruta dienu un dosimies kopīgā velo braucienā pa Daugavpili. Augustā mums ir ieplānots Daugavpilī organizēt Lielo pārgājienu, kas būs pievienots Lielo pārgājienu maršrutam Latgalē “Ezertaka”. Tajā ietilps dažādu punktu lokācijas un tas ir interesants piedāvājums, jo mums ir svarīgi pievienoties arī kopīgajam Latgales maršrutu plānam.

Arī šogad aktīvajā tūrisma sezonā Tūrisma nodaļa aicinās daugavpiliešus doties izzinošās ekskursijās gida pavadībā, atklājot interesantākās un mazāk zināmās pilsētas vēstures lappuses.

Savukārt biedrība “Cita Daugavpils” šovasar piedāvā doties apkaimju pastaigās “Izstaigā apkaimes, izzini Daugavpili”. Plānots, ka tās notiks vismaz piecās apkaimēs. Ikvienam interesentam būs iespēja iesaistīties maršrutu plānošanā un pastaigu vadīšanā, atklājot interesantas vietas, stāstus un daloties ar ierosinājumiem, kā padarīt savu apkaimi vēl pievilcīgāku.

Gan pašvaldības darbinieki, gan aktīvie pilsētas iedzīvotāji, gan nevalstisko organizāciju pārstāvji atzina, ka šādas tikšanās ir nozīmīgs solis, lai veicinātu komunikāciju un sadarbību starp pašvaldību un iedzīvotājiem, kā arī sadarbotos kopīgu mērķu sasniegšanā.

Prezentāciju faili:

SPORTA PASĀKUMI APKAIMĒS – DVPI Jaunatnes lietu un sporta pārvalde;

MEŽCIEMS UN BIEDRĪBA – Mežciema biedrība;

APKAIMJU PASTAIGAS – Cita Daugavpils.

Sižetu sagatavoja: Daugavpils valstspilsētas pašvaldības Sabiedrisko attiecību nodaļa