Hover

Daugavpilī aicina izbaudīt ebreju kultūru!

 10.09.2020
Daugavpilī aicina izbaudīt ebreju kultūru!

Šī gada 12.septembrī plkst. 18:00 – 23:00 Daugavpilī, sākot no Rīgas un Mihoelsa ielu krustojuma, līdz Lāčplēša ielai un turpinājumā līdz sinagogai, ar daudzveidīgām aktivitātēm pirmo reizi savu skanējumu pieteiks ebreju kultūras festivāls.

Tango dejas meistarklase, kas veltīta Oskaram Strokam, kvests – viktorīna „Slavenie Daugavpils ebreji”, ebreju dejas „Havanagila” meistarklase, ebrejiem raksturīgo ēdienu meistarklase un degustācija, klaunu pārsteigums „Mēs no KOKO planētas” – šīs un vēl daudz citas interaktīvas aktivitātes jau no plkst.18:00 gaidīs pasākuma apmeklētājus Mihoelsa ielas posmā no Rīgas ielas līdz Lāčplēša ielai. Tie, kuri vēlēsies vairāk uzzināt par ebreju kopienas dzīvi Daugavpilī 20.gadsimta sākumā, kā arī izbaudīt ieturēto sinagogu mieru, tiek aicināti apmeklēt arī ekspozīciju, kas atradīsies uz Lāčplēša ielas. Savukārt no plkst. 20:00 ar ebreju dziesmām, dejām un jestro un smeldzīgo kleizmeru mūziku savu darbību uzsāks skatuve Mihoelsa un Lāčplēša ielu krustojumā, kur uzstāsies kolektīvi no Daugavpils, Rēzeknes, Rīgas u.c.

Kā norāda festivāla režisors Viktors Jansons: „Šī festivāla mērķis ir iepazīstināt Daugavpils viesus un iedzīvotājus ar tradīcijām, vēsturi, virtuvi, mūziku, kas pieder vissenākajai tautai uz planētas, kā arī vienlaicīgi atgādināt par lieliskiem ebreju diasporas pārstāvjiem no Dvinskas (Daugavpils), kuri ir ieguvuši pasaules mēroga atpazīstamību. Režisors un aktieris Solomons Mihoelss, tango karalis Oskars Stroks, mākslinieks Marks Rotko, klauns KOKO (Nikolajs Poļakovs) un citi.”

Informējam, ka pasākumi tiks fotografēti un filmēti.
Aicinām pasākuma laikā ievērot distancēšanās noteikumus.

 

Papildu informācija:
www.kultura.daugavpils.lv