Hover

Augšdaugavas novadā jauns tūrisma piedāvājums – kuģītis “Dinaburga”.

 21.03.2022
Augšdaugavas novadā jauns tūrisma piedāvājums – kuģītis “Dinaburga”.

Kas gan ir ūdeņi bez plostiem, zvejas laivām, motorlaivām un kuģīšiem? Atminoties senākus laikus, Daugavā pie Daugavpils bijuši pat 12 tvaikoņi, 30 baržas, 3 zemes sūkņi, bet vēlāk floti un krasta ainu papildinājuši dažāda izmēra pasažieru kuģīši, kā piemēram kuģītis “Ērglis”. Tas bijis nozīmīgs ūdens transportlīdzeklis vietējiem iedzīvotājiem pagājušā gadsimta  trīsdesmitajos gados. Kā norāda 1929. gada izdevums “Latgales ziņas”, “Ērglis” pārvadājis gan pasažierus, gan dažādas preces starp Daugavpili un Grīvu.

Laika gaitā šeit kursējuši dažādi plosti un mazizmēra kuģīši, taču tie nav ieņēmuši izteiktu lomu tūristu pārvadājumos/tūrisma piedāvājumā.

Šī gada maijā Dabas parkā “Daugavas loki” simboliski tiks atjaunota piemirstā Daugavpils flote un savā pirmajā braucienā dosies cēls un nedaudz autentisks kuģītis “Dinaburga”. Kuģītis “Dinaburga” ar savu peldējumu Daugavas ūdeņos atjaunos vēsturiskas liecības un senas, bet ne aizmirstas tradīcijas. Tā būs lieliska iespēja iepazīt kultūrvēsturisko mantojumu, krāšņāko un apskates objektiem bagātāko Daugavas posmu savām acīm.

Augšdaugavas novada galvenā ass ir  Daugava, kas met gleznainus līkumus. No upes krastiem paveras plaši ainavu skati ar unikālu ieleju, kuras krastos vēsturē veidota pils un kurus ieskauj lokālie kultūrvēstures objekti. Daugava jau izsenis ir bijusi šīs teritorijas attīstības veicinātāja – kalpoja kā tirdzniecības ceļš, bet tās krastos tika veidotas pilis un apmetnes.

Kuģīša “Dinaburga” piedāvājumā būs kā regulārie braucieni, tā grupu braucieni komfortablā kuģītī, ar nolaižamām caurspīdīgām sienām vēja aizturēšanai, salona apsildi, audio sistēmu, plediem vēsākām dienām un vienmēr laipnu kapteini. Brauciena laikā būs iespējams klausīties stāstus par Daugavas loku nozīmīgākajiem notikumiem, Daugavpils kultūru un vēsturi.

Regulārie braucieni paredzēti nedēļas nogalēs sākot no plkst. 10:00 līdz 19:00 katru apaļu stundu, bet darba dienās kuģītis kursēs pēc pieteikuma. Kuģītis būs īpašs ar to, ka uz tā klāja būs iespējams rīkot kooperatīvus pasākumus un dažādas svinības. Tā var būt oriģināla vieta brīnišķīgām fotosesijām, kāzu ceremoniju rīkošanai, unikāla izklaide kāzu viesiem vai vienkārši dzīves svinētājiem. Atpūta uz ūdens baudījums, kas neliks vilties ne lieliem, ne maziem.

Biļetes braucieniem ar kuģīti “Dinaburga” būs iespējams iegādāties mājas lapā www.kugitisdinaburga.lv vai uz kuģīša klāja, bet rezervāciju individuāliem braucieniem aicinām pieteikt, rakstot uz epastu info@kugitisdinaburga.lv vai zvanot +371 29555634.

Tiksimies uz klāja un iepazīsim Daugavas lokus no jauna!