Hover

Atklāj Latgales plašumus “Latgales Pārgājienu dienās 2023”

 17.05.2023
Atklāj Latgales plašumus “Latgales Pārgājienu dienās 2023”

Jau pagājušajā gadā Latgalē tika pabeigta Garo pārgājienu maršruta “Ezertaka” marķēšana un pašlaik katram interesentam jebkurā laikā ir iespēja doties pastaigās pa Latgali apmēram 1107 km garumā, sekojot balti-zaļi-baltām norādēm uz dabas objektiem un ceļa zīmēm. Savukārt šogad pārgājienu entuziasti tiek aicināti iesaistīties aizraujošā piedzīvojumā – Latgales Pārgājienu dienas – astoņi pārgājieni astoņās vietās Latgales reģionā.

Iespējams, labākie vasaras piedzīvojumi sākas tieši Latgales “Ezertakā”. Latgales Tūrisma asociācija šogad aizsāk jaunu pasākumu ciklu – Latgales Pārgājienu dienas. Aktīvo pārgājienu entuziasti un arī mierīgās soļošanas piekritēji tiek aicināti piedalīties astoņos pārgājienos astoņās vietās Latgales reģionā.

Kopā iepazīsim dažādus “Ezertakas” posmus, ar zinošiem stāstniekiem uzzināsim interesantus faktus par maršruta posmos esošajiem vides un cilvēku radītiem objektiem, baudīsim Latgales mierpilno dabu un svaigo gaisu. Esot Latgalē, neatņemama sastāvdaļa ir arī latgaliešu valoda, tādēļ pārgājienu cikla moto ir #ĪmamLatgolā (#EjamLatgalē).

Visos pārgājienos būs arī vairāki grupu vadītāji, dalībniekiem tiks nodrošināta iespēja izmantot bezmaksas transportu starp starta un finiša punktiem. Dalība pārgājienos ir bezmaksas, atsevišķos gadījumos būs iespēja iegādāties siltas pusdienas.

Pārgājieni paredzēti:

  • 20. maijs Ludzas novads. Pildas-Nirzas ezers, maršruta garums apmēram 26 km.
  • 28. maijs Balvu novads. Balkanu kalni-Baltinava, maršruta garums apmēram 25 km.
  • 11. jūnijs Augšdaugavas novads un Sēlija. Zemgale-Medumi, maršruta garums apmēram 20 km.
  • 17. jūnijs Rēzekne un tuvējā apkārtne. Kovšu-Rāznas ezers, maršruta garums apmēram 22 km.
  • 22. jūlijs Preiļu novads. Pelēču ezers-Jasmuiža, maršruta garums apmēram 8 km.
  • 30. jūlijs Rēzeknes novads. Teirumnīku purva taka-Īdeņa, maršruta garums apmēram 17 km.
  • 19. augusts Ludzas novads. Pasiene-Vecslabada, maršruta garums apmēram 26 km.
  • 01. oktobris Krāslavas novads. Brīvdienu māja “Papeles”-Jaundomes muiža.

Detalizētāka informācija par katru pārgājienu posmu tikšanās vietu un laiku tiks izsūtīta nedēļu pirms pasākuma uz e-pastu, kuru dalībnieki būs norādījuši reģistrējoties.

! Reģistrācija pirmajam pārgājienam Ludzas novadā pieejama šeit.

! Reģistrācija otrajam pārgājienam Balvu novadā pieejama šeit.