Hover

Idejas pastaigām dabā

 17.03.2020
Idejas pastaigām dabā

Pievienojoties iniciatīvai #paliecmājās un aicinot iedzīvotājus būt atbildīgiem un piesardzīgiem šībrīža situācijā, kas radusies koronavīrusa COVID-19 izplatības dēļ Latvijā un visā pasaulē, brīvajos brīžos iesakām nedoties uz publiskām vietām, bet tā vietā palikt mājās vai tvert mieru un saelpoties svaigu gaisu dabā. Esam esam apkopojuši brīnišķīgas vietas Daugavpils novadā, kur ļauties nesteidzīgām pastaigām, uzlabojot omu un stiprinot veselību. (Vienlaikus būtiski ir ievērot Veselības ministrijas un Slimību profilakses un kontroles centra (SPKC) izstrādātos piesardzības pasākumus, lai izvairītos no saslimšanas un vīrusa izplatības.)

DABAS PARKS “DAUGAVAS LOKI”

Daugavas loki tiek uzskatīti par senākajiem ielejas veidojumiem Latvijā. Mežu ieskauta, upe met 8 lielus līkumus, kuru krastos izvietojušās kraujas, no kurām paveras plaši, elpu aizraujoši ainavu skati.
VAIRĀK 

DINABURGAS PILS TAKA

Aptuveni 1 km garā taka ved līdz Dinaburgas pilsdrupām un pils maketam, atpūtas vietai Daugavas krastā, skatu platformai.
VAIRĀK

EGĻUKALNA MEŽA TAKA

4 km garā dabas taka, kas atrodas Sventes dabas parkā, marķēta ar divkrāsu karodziņiem, kas uzzīmēti uz kokiem visa maršruta garumā. Tā apmeklētājus priecē ar iespaidīgiem dabas skatiem, dziļajām gravām, ezeru, varenajiem ozoliem un 1. Pasaules kara ierakumu paliekām.
VAIRĀK

JAUNSVENTES MUIŽAS PARKS UN TAKAS

Labiekārtotajā Jaunsventes muižas parkā ir visi lieliskai pastaigai vajadzīgie elementi -rekonstruēts pastaigu celiņu tīkls ar soliņiem, atpūtas un piknika vietām, lapenēm, pastaigu laipām, skatu platformām un citiem infrastruktūras elementiem.
VAIRĀK

 

JEZUPOVAS (JUZEFOVAS) MUŽAS PARKS

Brīnišķīga pastagu vieta ir 19. gadsimtā holandiešu stilā veidotais Jezupovas (Juzefovas) parks. Mūsdienās ir saglabājusies tikai neliela daļa no muižas parka, kurā ir atrodamas vairāk nekā 100 dažādu augu sugu.
VAIRĀK

LIELBORNES PASTAIGU TAKA

Lielbornē jūs gaida terasēs veidots senais parks un 2 km gara reljefaina pastaigu taka, kas, apmetot loku kungu mājas priekšā, aizvedīs līdz dzirnavu dīķim un ūdenskritumam, dzirnavu drupām, Bornes upes straujteci un Daugavas lokiem.
VAIRĀK

LĪKSNAS MUIŽAS PARKS UN LĪKSNAS TAKAS

Līksnas parka teritorijā pagasta ļaudis izveidojuši atpūtas taku, pa kuru staigājot var vērot dažādi ierīkotus celiņus, kreatīvus koka un metāla veidojumus, neparastas vides instalācijas. Pastaiga nebūs nogurdinoši gara un šeit interesanti būs gan lieliem, gan maziem.
VAIRĀK

MARKOVAS PILSKALNS UN IZZIŅU TAKA

Gājiens pa 1,6 km garo taku jūs vedīs gar Markovas pilskalnu, projektētās Daugavpils HES  ūdenskrātuves līmeņa atzīmi, Putānu strautu un citiem objektiem. Blakus takai atrodas labiekartots atpūtas laukums “Latgales sēta” ar skatu platformu.
VAIRĀK

MEDUMU PARKS UN TAKA

Parka teritorijā izveidota 2 km gara taka, kas šķērso „Mīlestības tiltiņu”, iet gar Pirmā pasaules kara tranšejām un muižas pagraba vietu.
VAIRĀK

VELOMARŠRUTI

Daugavpils novadā ir marķēti vairāki velomaršruti, kuru posmos var ieplānot lielisku un izzinošu pastaigu.
VAIRĀK

Vēlam visiem stipru veselību! 🙂