Hover

Dodies aizraujošās ekskursijās pa Daugavpils cietoksni

 25. septembris, 2018
Dodies aizraujošās ekskursijās pa Daugavpils cietoksni

Daugavpils cietoksnis ir viens no tūristu iemīļotākajiem apskates objektiem Latvijā. Tas ir nozīmīgs 19. gadsimta arhitektūras un kultūrvēstures objekts ar unikālu ārējo un iekšējo uzbūvi. Tas ir arī pasaulē pēdējais uzbūvētais bastiona tipa cietoksnis, kura forma no putna lidojuma atgādina zvaigzni vai ziedu.

Mūsdienās cietoksnis piedzīvo strauju attīstību un kļūst arvien populārāks gan tūristu grupu, gan arī individuālo ceļotāju vidū. Cietokšņa apmeklējums ir bezmaksas, taču lai uzzinātu vairāk par tā vēsturi un aktualitātēm, aicinām pieteikt ekskursijas.

Daugavpils pilsētas pašvaldības un informācijas aģentūra piedāvā vairākus ekskursiju veidus pa Daugavpils cietoksni. Īsās 45 min. ekskursijas laikā gida pavadībā jums tiks sniegts īss ieskats cietokšņa vēsturē, bijušās Ūdens pacelšanas ēkas un cietokšņa vēstures ekspozīcijas apskate, pastaiga pa cietokšņa aizsargvalni, kā arī Nikolaja vārtu un 1. krasta lunetes kordegardes jeb sardzes ēkas apskate. 1.5h ekskursijas laikā tiek piedāvāts padziļinātāks stāstījums par cietokšņa vēsturi un ilgāka pastaiga gida pavadībā, iekļaujot arī Komandanta dārzu ar vairākiem pieminekļiem, cietokšņa dzīvojamo ēku kvartālu, Jezuītu kolēģijas ēkas apskati, kā arī stāstījumu par kādreizējo cietokšņa baznīcu, tāpat arī iespēju pabūt cietokšņa nocietinājumos.

Piedāvajam arī divas tematiskās ekskursijas – “Es esmu tik kareivis…” (1.5 h), kas veltīta Latvijas armijas 4. Zemgales divīzijas laikam cietoksnī (1920-1940) un armijas ikdienas dzīvei ar dažādiem kurioziem, kā arī tematisko ekskursiju skolēniem “Izzini Daugavpils cietoksni!” (1.5 h), kuras laikā cietoksni tiek piedāvāts izzināt ar dažādu praktisku uzdevumu palīdzību, kā arī tiek piedāvāts izmēģināt izšaut ar gaisa lielgabalu.

 

Ekskursiju cenrādis:
http://www.visitdaugavpils.lv/par-mums/daugavpils/pasvaldibas-turisma-agentura/ekskursijas/
Skolēniem, studentiem, senioriem un cilvēkiem ar īpašām vajadzībām tiek piemērotas atlaides.
Vairāk informācijas par cietoksni:
http://www.visitdaugavpils.lv/turisma-objekts/daugavpils-cietoksnis/
Facebook: Daugavpils cietoksnis
Ekskursijas lūdzam pieteikt Daugavpils cietokšņa Kultūras un informācijas centrā (Nikolaja iela 5, 654 24043, 28686331, cietoksnis@daugavpils.lv) vai Daugavpils Tūrisma informācijas centrā (Rīgas iela 22a, 654 22818, 2644810, turisms@daugavpils.lv).
Gaidīsim Jūs Daugavpils cietoksnī!

*Informāciju sagatavoja Daugavpils pilsētas pašvaldības tūrisma attīstības un informācijas aģentūra

Dodies aizraujošās ekskursijās pa Daugavpils cietoksni