Hover

PARASTAIS BRĪNUMS

PARASTAIS BRĪNUMS

Datums: 12.10.2018

Laiks: 18:30

Norises vieta: Daugavpils teātris, Rīgas iela 22a, Daugavpils


12. oktobrī, plkst 18.30, Daugavpils teātrī norisināsies Genādija Gladkova teātra „Mūzikla teritorija” viesizrāde (Baltkrievija) “Parastais brīnums”.

 

„Slava drošsiržiem, kuri uzdrošinās mīlēt, zinot, ka tam visam pienāk gals! Slava neprāšiem, kuri dzīvo tā, it kā būtu nemirstīgi!”

Tālajā 1954. gadā Jevgeņijs Švarcs uzrakstīja šīs vārsmas, pabeidzot savu lugu „Parastais brīnums” un pat nenojaušot, cik aktuāli būs šie vārdi pēc vairāk nekā pusgadsimta. Mūsu laikmetā, kuru raksturo neiedomājams ātrums, kataklizmas, informācijas plūsma, pragmatisms un nedrošība par rītdienu, eksistenciālā filozofiskā pasaka par mīlestības spēku un trauslumu ir kā nekad aktuāla un apaug ar jaunām alūzijām.
Jauns laiks diktē savādāku skatu uz varoņiem un jaunu vizuālo risinājumu nenovecojušajam stāstam. Režisore Anastasija Griņenko: „Pie „Parastais brīnums” mūs atveda vairāku apstākļu sakritība. Pirmkārt, apziņa, ka šis mūzikls ir viens no labākajiem komponista Genādija Gladkova darbiem. No šejienes izriet loģisks „otrkārt” – vēlme izstāstīt so pasaku mūsdienīgā valodā un atdzīvināt to ne tikai Zaharova filmas un Švarca filozofisko pamācību cienītajiem, bet arī mūsdienu jaunatnei. Izrādes vizuālais risinajums ir stīmpanks – pasaules izzināšanas, tās pārveidošanās, uzlabošanās un dažādu atklājumu, laimes formulas meklējumu ideja. „Parastais brīnums” varoņi ir jauni cilvēki, kuri pirmo reizi sastopas ar mīlestību un ar tās palīdzību izzina dzīvi sev apkārt, tāpēc stīmpanka fantastiskie tēli ideāli atspoguļo ne tikai jaunā pāra, bet arī visu pārējo personāžu dzīves izjūtu.”
Mūzikls „Parastais brīnums” apvieno sevī visu, ko šodien no teātra gaida skatītājs: skaistu, romantisku stāstu, kuram var just līdzi, aktierspēles godīgumu, mūsdienīgu vizuālo noformējumu, negaidītus režisora paņēmienus, apburošu mūziku un dinamisku horeogrāfiju.

 

Režisore: Anastasija Griņenko
Horeogrāfija: Dmitrijs Jakubovičs
Scenogrāfs: Andrejs Mereņkovs
Kostīmu māksliniece: Jūlija Babajeva
Gaismu mākslinieks: Semjons Davidenko
Režisora asistente: Irina Rimša

 

Krievu valodā
Ilgums: 2 st. 30 min.

Cena: 4.50 – 11.50 EUR
Biļetes – Daugavpils teātra kasē (654 26520) un internetā www.bilesuparadize.lv
Vairāk informācijas: Daugavpils teātris