Hover

VIII Starptautiskais tautas kultūras festivāls “Baltkrievu gadatirgus Daugavpilī”

VIII Starptautiskais tautas kultūras festivāls “Baltkrievu gadatirgus Daugavpilī”

Datums: 23.11.2018

Laiks:

Norises vieta: Vienības nama koncertzāle, Rīgas iela 22a, Daugavpils


2018. gada 23. novembrī, plkst. 18.00, Daugavpilī, Vienības nama koncertzālē notiks VIII Starptautiskais tautas kultūras festivāls “Baltkrievu gadatirgus Daugavpilī”, kurā piedalīsies baltkrievu radošie kolektīvi no Latvijas, Lietuvas, Igaunijas un Baltkrievijas.
Festivāls tiks atklāts 23.novembrī, plkst. 14.00, ar konferenci “Kultūras tilts: Latvija-Lietuva-Igaunija-Krievija-Baltkrievija”, kuras laikā tiks apspriesti jautājumi par baltkrievu kultūras saglabāšanu ārpus etniskās dzimtenes, uzturoties Baltijas valstīs.
Plkst. 17.00 Vienības nama foajē tiks atklāta tradicionālā amatniecības izstāde. Amatnieki prezentēs baltkrievu dekoratīvi lietišķās mākslas izstrādājumus, savukārt radošajās meistarklasēs būs lieliska iespēja iemācīties tos izgatavot. Kā jau katru gadu, arī šogad tiks rīkota labdarības grāmatu akcija – baltkrievu grāmatas apmaiņa pret festivāla suvenīru.
Plkst. 18.00 sāksies galvenais svētku pasākums – festivāla noslēguma koncerts. Kocentra laikā notiks teatralizēti-muzikālā izrāde, kuru izpildīs Daugavpils baltkrievu kolektīvi: baltkrievu tautas dziesmu ansamblis “Kupaļinka”, deju ansamblis “Ļanok”, vokāli instrumentālais ansamblis “Praļeski”, kora kapella “Spadčina” un amatierteātra studija “Pauļinka”.
Vēlāk, jau pēc tradīcijas, uzstāsies viesu kolektīvi un solisti no Lietuvas, Igaunijas, ka arī no Baltkrievijas: Novopolockas, Dubrovnas un Mioriem, kuri izpildīs spilgtus un jautrus dziesmu un deju priekšnesumus.
Daudzpusīgos un neaizmirstamos svētkus “Baltkrievu gadatirgus Daugavpilī”, kuru laikā tiks prezentēts gan materiālais, gan garīgais baltkrievu kultūras mantojums, organizē Daugavpils Baltkrievu kultūras centrs ar Baltkrievijas Republikas Ģenerālā konsulāta Daugavpilī, Kultūras pārvaldes un Baltkrievu kultūrizglītības biedrības “Uzdim” atbalstu.

Šogad rudens festivāls, kurš jau ir kļuvis par tradicionālu pasākumu, tiks veltīts Latvijas Republikas simtgadei un Daugavpils Baltkrievu kultūras centra (BKC) projekta “Baltkrievu dārgumu lāde” noslēgumam.

Ieeja ar ielūgumiem, kurus var saņemt Baltkrievu kultūras centrā, Alejas ielā 68-1A. Vietu skaits ierobežots.

Pasākuma laikā tiks veikta filmēšana un fotografēšana.

 

Informācija:
Baltkrievu kultūras centrs
Tālr.: 654 24695, 29811969
marija.pometjko@inbox.lv