Hover

Gudrību un spēku smeļam mēs no Dvietes takām

Gudrību un spēku smeļam mēs no Dvietes takām

Datums: 20.08.2022

Laiks: 14:00

Norises vieta: Dvietes parks


Šā gada 20. augustā Dvietes pagasta iedzīvotāji un viesi tiek aicināti izbaudīt unikālu iespēju – atgriezties vismaz 150 gadu senā pagātnē, kad muižkungi ar savām madāmām baudīja gaisīgas pastaigas Dvietes muižas parkā, mazie bērneļi līksmi spēlējās un visi kopā bezrūpīgi pavadīja brīvo laiku!
Būsiet gaidīti pasākumā “Gudrību un spēku smeļam mēs no Dvietes takām”, sākums plkst. 14.00!

 

Svētku pasākuma programma:

 

 • No plkst. 14.00 – pieteikšanās pie skrīvera Dvietes dzirnavās. Lūdzam to darīt visiem viesiem, citādi muižkungs neuzcienās!
 • No plkst. 14.00 līdz plkst. 16.00 grāfu Plāteru-Zībergu dažādu iemīto taku izstaigāšana, stāstu uzklausīšana, andelmaņu sagādāto gardumu iegādāšanās un baudīšana, vārdusakot, baudas acīm, ausīm un vēderam! Šajā laikā jūs gaidīs Dvietes muiža, Dvietes katoļu baznīca, Dvietes seno notikumu krātuve, zvēru dārzs Vidzemnieku mājās, dārznieka P. Sukatnieka mājas „Apsītes” ar vīnogām, – ko nu jūs paši gribēsiet redzēt. Dvietes saimnieces cienās ar ķēķa gardumiem, – ņemat līdz lielās karotes! Kā arī būs iespēja atpūsties iekš parka zaļumiem. Par šo visu jums pastāstīs skrīveris pie dzirnavām.
 • No plkst. 15.00 līdz 17.00 Dvietes skolā izskoloto un skolmeistaru svinīga atkalredzēšanās, atceroties skolas zvana skaņas pirms 50 gadiem, – pie Dvietes muižas (skolas mājas).
 • No plkst. 14.30 līdz 17.00 pie Dvietes dzirnavām laiks sagatavoties uznācienam muižkungiem un madāmām. Ģērbsim ancukus, štātes, pūderēsim degunus, sagatavosim runas ruļļus, kā arī ierausim mēriņu drosmei un mundrumam.
 • No plkst. 17.00 līdz 18.30 pie Dvietes muižas Augšdaugavas un Sēlijas muižu muižkungu un madāmu reize paskatīties uz citiem un izrādīt sevi.
  Katrai muižai dotas 5–7 minūtes, lai sevi cienīgi parādītu un paslavētu.
 • No plkst. 19.00 līdz 20.30 dziedāšana, teijātera spēlēšana, dancošana Dvietes muižas parkā uz skatuves. Visi klausāmies, dziedam un dancojam līdz!
 • No plkst. 21.00 lustēšanās Zaļumballē!
  Visu vakaru darbosies lustūži, sniedzot iespēju baudīt kapeju vai kaut ko saldu, vai stipru, vai kaut ko sāļu, vai skābu, vai kaut ko vienkārši gardu!

 

Ņemam līdzi biezus naudas zuteņus!

Priecāsimies, ja kuplināsiet mūsu pagasta un muižas ļaužu pulciņu uz visām izdarībām!

Papildu informācija: Iveta Plone t. 28377279, Vanda Gronska t. 26369215