Hover

Pasākums “Baltkrievu ģēniji” Baltkrievu kultūras centrā

Pasākums “Baltkrievu ģēniji” Baltkrievu kultūras centrā

Datums: 15.02.2019

Laiks: 17:30

Norises vieta: Baltkrievu kultūras centrs, Alejas iela 68-1А, Daugavpils


Piektdien, 2019.gada 15.februārī, Daugavpils Baltkrievu kultūras centrā (BKC) zinātniski pētnieciskās akcijas “Baltkrievu ģēniji” ietvaros, kura tiek veltīta iestādes 20.gadaienai, notiks pasākums, kura tēma būs – rakstnieki, tas nav nejauši, jo februāri visā pasaulē tiek atzīmēta dzimtās valodas diena.

Projekts startēja janvārī, ar tēmu apgaismotāji. Projekta “Baltkrievu ģēniji” ietvaros visa gada garumā tiks atcerēti to personu vārdi, ar kuriem Baltkrievija pamatoti lepojas no seniem laikiem līdz mūsdienām: pazīstami baltkrievu rakstnieki un dzejnieki, sportisti un kosmonauti, politiķi un zinātnieki, mākslinieki un mūziķi.

Šoreiz apmeklētājiem būs iespēja atklāt sev kauto ko jaunu un tuvāk iepazīties ar plaši pazīstamo baltkrievu rakstnieku: J.Kolasa, I.Šemjakina, I.Meleža, V.Bikova, V.Korotkeviča, A.Savicka, J.Mavra, A.Adamoviča u.c. dzīvi un radošo darbību, ar rakstniekiem,  kuru darbus daudzi ar aizrautību lasīja bērnībā un tie joprojām ir atzīti starp mūsdienu lasītājiem.

No Baltkrievu literatūras vēstures Valsts muzeja fondiem (Minska) tiks prezentēta mobilā izstāde par Pimenu Pančenku; šī muzeja darbinieks plašāk pastāstīs par pazīstamo literatūras speciālistu, kā arī sniegs daudz jaunas un interesantas informācijas. Radošā pasākuma programmā būs dzejoļi, dziesmas, konkursi.

Aicinām visus uz izglītojošo un radošo tikšanos, kura notiks piektdien, 2019.gada 15.februārī, plkst. 17.30, BKC (Alejas iela 68A, ieeja no pagalma).

Pasākuma laikā var tikt veikta fotografēšana un filmēšana.

Informācija sagatavota:

Baltkrievu kultūras centrs,

Kultūras metodiķe Marija Pometjko,

t. 654 24695, 29811969, pometjko@inbox.lv