Hover

Daugavpils pilsētas svētki “DAUGAVPILS – MANA PILS”

 07.06.2019
Daugavpils pilsētas svētki “DAUGAVPILS – MANA PILS”

Šonedēļ Daugavpils svin 744. dzimšanas dienu. No 7. līdz 9.jūnijam gaidāma svētku “Daugavpils – mana pils” kulminācija: koncerti visdažādākajām gaumēm, svētku gājiens, izklaides bērniem un pieaugušajiem, tirdziņš, un, protams, grandioza uguņošana Daugavmalā.

Trīs dienu garumā, sākot ar piektdienas pēcpusdienu, notiks koncerti Vienības laukumā, Dubrovina parkā un A. Pumpura skvērā, kas uz svētku laiku pārtaps Ģimenes parkā ar āra kafejnīcām, piepūšamām atrakcijām un dažādām izklaidēm bērniem. Pilsētas centrā darbosies svētku tirdziņš, kur varēs iegādāties neparastus suvenīrus, gardumus un dažādas saimniecībā noderīgas lietas. Jaunbūves mikrorajonā pilsētas svētkiem veltītu koncertu piektdien organizē Krievu kultūras centrs.

 

Vienības laukumā pašlaik notiek rosīga gatavošanās svētkiem un lielās skatuves uzstādīšana. Uz tās piektdienas vakarā kāps leģendārā latviešu grupa “Jumprava”.

Savukārt Daugavpils Marka Rotko mākslas centrs aicina uz Mākslas nakti, kas sāksies plkst. 22.00.

Sestdien, Ģimenes parkā un Daugavpils teātra apkārtnē sacentīsies Latvijas lielie spēkavīri un mazie stiprinieki, kā arī norisināsies sacensību “Latvijas spēcīgāka pilsēta” Daugavpils posms. Pa pilsētas ielām izbrauks motociklistu parāde.

Plkst. 14.00 Daugavpils uzņēmumi, organizācijas, skolas un daudzi citi vienosies tradicionālajā pilsētas svētku gājienā, kas sāksies pie Dzelzceļa stacijas un noslēgsies Vienības laukumā.  Gājiena noslēgumā sekos svētku oficiālā atklāšana un koncerts.

Vakarā visi aicināti uz svētku lielkoncertu: uz lielās skatuves Vienības laukumā kāps Eirovīzijas dalībniece – dziedātāja Aminata, un Krievijas popzvaigzne Polina Gagarina, bet plkst. 23.00 sāksies grandiozais svētku salūts virs Daugavas.

Svētdienu Daugavpils aizvadīs sporta zīmē: atbalstītāji varēs just līdzi basketbolistiem, bokseriem un spīdvejistiem, bet plkst. 13.00 vērot Esplanādes parkā izpletņlēcēju paraugdemonstrējumus.

Dienas un svētku noslēgumā – grupas “Musiqq” koncerts, kā arī mūzikas un dejas izrāde “Māsa Kerija” uz Vienības laukuma lielās skatuves.

PROGRAMMA

Pilsētas svētku laikā būs sabiedriskā transporta papildreisi un bezmaksas braukšana.

Sižetu sagatavoja Daugavpils pilsētas domes Sabiedrisko attiecību un mārketinga nodaļa.

Plašāka informācija par pasākumu: Daugavpils pilsētas Domes kultūras pārvalde