Hover

Daugavpils novadpētniecības un mākslas muzejā skatāma izstāde “Izcilie Daugavpils ebreji”

Daugavpils novadpētniecības un mākslas muzejā skatāma izstāde “Izcilie Daugavpils ebreji”

Datums: 02. marts - 31. marts

Laiks:

Norises vieta: Daugavpils novadpētniecības un mākslas muzejs, Rīgas iela 8, Daugavpils


Daugavpils novadpētniecības un mākslas muzejā skatāma izstāde “Izcilie Daugavpils ebreji”. Izstāde vēsta par 100 izcilām personībām, kuras dzimušas un darbojušās Daugavpilī, un kuru ieguldījums ir nozīmīgs ne vien pilsētas, bet arī valsts un pasaules mērogā.

Izstādes veidotājs, muzeja “Ebreji Daugavpilī un Latgalē” vadītājs Josifs Ročko jau vairāk nekā 20 gadus pēta ebreju mantojumu Latvijā. Ir paveikts liels darbs dižo Daugavpils ebreju, Marka Rotko, Solomona Miholesa un Oskara Stroka, dzīves gaitu izpētē, taču J. Ročko izvirzīja mērķi parādīt un pastāstīt, ka svarīgs un nozīmīgs ir ne tikai šo triju visiem pazīstamo Daugavpils ebreju devums. Tā tapa izstāde “Izcilie Daugavpils ebreji”, kurā apkopota informācija par 100 izciliem ebrejiem, kuri dzimuši, darbojušies un strādājuši Daugavpilī. Tie ir rabīni, zinātnieki, literāti, mākslinieki, sportisti, pasniedzēji, sabiedriskie darbinieki, profesori un politiķi, kas devuši ievērojamu ieguldījumu ne vien Daugavpils, bet arī Latgales, Latvijas un pasaules kultūras un sabiedriskajā dzīvē.

Izstāde vēsta par laikposmu no 19. gadsimta līdz mūsdienām un iekļauj informāciju par vairākiem mūsu laikabiedriem, kas ir labi pazīstami pilsētā, pašlaik dzīvo un darbojas Daugavpilī.

Izstāde “Izcilie Daugavpils ebreji” tapa 2017.gadā un bija eksponēta Daugavpils pilsētas domē un Latgales Centrālajā bibliotēkā.

Daugavpils Novadpētniecības un mākslas muzejā izstāde būs skatāma līdz 2018.gada 31.martam. Atklāšanas laikā, 2.martā, plkst. 15.00, izstādes apmeklētājiem būs lieliska iespēja tikties ar izstādes autoru un dzirdēt aizraujošo J.Ročko stāstījumu, bet 15. un 16.martā, par godu S.Mihoelsa dzimšanas dienai, izstāde būs skatāma bez maksas.

 

Informācija: Daugavpils novadpētniecības un mākslas muzejs