Hover

Aicina pieteikt dalību rudens velo braucienā “Pa Pirmā pasaules kara bunkuriem”

 14.09.2022
Aicina pieteikt dalību rudens velo braucienā  “Pa Pirmā pasaules kara bunkuriem”

Šā gada 25. septembrī Augšdaugavas novada pašvaldības iestāde “TAKA” sadarbībā ar Zarasu tūrisma un biznesa informācijas centru rīko velomaršruta Nr. 790 “Pa Pirmā pasaules kara bunkuriem” atklāšanas pasākumu. Tas būs aizraujošs rudens velo brauciens, kurā aicināti piedalīties visi velo entuziasti, dabas un vēstures mīļotāji.

Brauciens sāksies pie Ēģiptes luterāņu baznīcas Medumu pagastā (GPS koordinātes: 55.74774336839128, 26.311638227337706). Velomaršruts norisināsies posmā: Ēģipte, Medumu pagasts, Augsdaugavas novads – Zemgale – Turmantas – Zarasi – Ēģipte. Velomaršruta kopējais garums ir ~36 km. Pulcēšanās un reģistrācija plkst. 9.00, brauciena starts plkst. 10.00.

Savu dalību aicinām pieteikt līdz šā gada 20. septembrim, aizpildot pieteikuma anketu ŠEIT. Dalībnieku vietu skaits ir ierobežots. Brauciena laikā būs iespēja piedalīties ekskursijā, kuru vadīs zinošs gids, kā arī velo maršruta atklāšanas pasākuma noslēgumā “kara lauka virtuve” piedāvās baudīt pusdienas īstā bunkurā. Dalības maksa: 5.00 eur/pers.

Īstenojot Latvijas un Lietuvas pārrobežu programmas projektu, Augšdaugavas novadā tika izveidots Pirmā pasaules kara mantojuma tūrisma maršruts un tiek veidota ekspozīcija, tādejādi paplašinot tūrisma piedāvājumu novadā un izceļot vēsturiskās norises Medumu pagastā.

Pirmā pasaules kara laikā Latvijas un Lietuvas teritorijā vairākus gadus atradās frontes „Dzīvības un Nāves” līnija. Tās abās pusēs tika būvēta sarežģīta nocietinājumu sistēma ar ierakumiem, tranšejām un bunkuriem. Tūkstošiem karavīru te cīnījās un krita sīvās kaujās, par ko liecina neskaitāmie kritušo karavīru apbedījumi.

Ja ir nepieciešama velo noma vai nav transporta, meklēsim iespējas palīdzēt. Lūdzu, rakstiet uz e-pastu: turisms@augsdaugavasnovads.lv

Svarīgi! Tā kā tas ir pārrobežu maršruts un šķērso gan Latvijas, gan Lietuvas teritoriju, atgādinām, ka katrai personai jābūt līdzi personu apliecinošam dokumentam, pasei vai ID kartei.

Pasākuma nolikums

Informāciju sagatavoja:
Inna Bebre
Augšdaugavas novada pašvaldības iestāde “TAKA”
+371 65476748, +371 29431360.
turisms@augsdaugavasnovads.lv