Medicīnas vēstures ekspozīcija, kas plaši atspoguļo medicīnas vēstures tematiku, ir iekārtota Daugavpils Universitātes aģentūras „Daugavpils Universitātes Daugavpils medicīnas koledža” dienesta viesnīcas telpās Miera ielā 3/5, Daugavpilī.
Tās 1. daļa ir veltījums skolas 70.gadu jubilejai. Apmeklētājiem ir iespēja noskatīties filmu par koledžas vēsturi un noklausīties bijušo pedagogu atmiņu stāstu audio ierakstus, ko atskaņo retro radio aparāts. Izstāžu stendos, kurus bagātīgi papildina vēsturiskas fotogrāfijas, apkopoti skolas vēstures posmi, kas aptver sekojošus laika periodus: 1939. – 1943., 1954. – 1960., 1961. – 1970., 1980. – 2000.g. un šodienu.
Ekspozīcijas 2. daļā savākts, apkopots un sistematizēts 20.gs. 70. – 80. gadu medicīnas aprīkojums, dažādu medicīnas speciālistu darba piederumi, instrumenti, specializētais aprīkojums un diagnostikas iekārtas, dažāda veida mēģenes, kā arī higiēnas, farmakoloģijas priekšmeti un aptiekas trauku komplekti. Te var apskatīt medmāsu apģērbu, 70.gadu slimnīcas pieaugušo un bērnu gultu, inkubatoru neiznēsātiem bērniem, autentisku gultasveļu un zīdaiņu apģērbu. Ir iespēja redzēt, kādos skapjos procedūru istabā tika uzglabāti medicīnas piederumi, ar kādiem instrumentiem strādāja otolaringologs jeb lors, otalmologs jeb acu ārsts, ķirurgs u.c. profila dakteri. Plašais eksponātu klāsts: stikla šļirces, adatas, fonendoskopi, sfigmomanometri, asins paraugu ņemšanas aprīkojums, fizioterapijas aparāti, militārās medicīnas apmācības komplekts u.c. jau sen vairs nav sastopams mūsdienu medicīnas iestādēs. Ekspozīcijā iekārtots ārsta kabinets, kurā ir redzamas oriģinālas mēbeles, sienas pulkstenis ar pendeli, daktera soma, dažādi sadzīves priekšmeti, senas receptes, medicīnas žurnāli un skaņu plates. Šis kabinets veltīts Daugavpilī pazīstamajam ķirurgam Josifam Markevičam, kas medicīnas skolā 1950. – 1989.g. pasniedza ķirurģiju, pataloģisko anatomiju un pataloģisko fizioloģiju. Kabineta senajā grāmatu skapī un ekspozīcijas vitrīnās glabājas medicīnas uzziņu literatūra, vārdnīcas, dažādas medicīnas mācību grāmatas latīņu, vācu, latviešu un krievu valodā. Kabineta iekārtojumu papildina atsevišķi interjera elementi – Trīs zvaigžņu ordeņa goda zīmes 1.pakāpe, Bauskas kājnieku pulka 1.rotas karavīra parādes cepure (1926.g.). Ar interesi var aplūkot 1971.gadā izsniegtu autorapliecību par zāļu izgudrošanu un 60.gadu lekciju konspektus.
Ekspozīcijas apmeklētājiem ir pieejams stāstījums latviešu, krievu un angļu valodā.
Ekspozīciju var apmeklēt darba dienās individuāli vai grupās līdz 10 personām, iepriekš rezervējot apmeklējumu pa tālruni +37129396642 vai rakstot uz e-pastu info@dmk.lv.
Iepriekš piesakoties, muzeja ekspozīcijas apmeklētājus nodrošina arī ar gardu un veselīgu maltīti koledžas ēdnīcā (piedāvā arī latviešu tradicionālos ēdienus) un naktsmājām – komfortablās un mūsdienīgi iekārtotās dienesta viesnīcas istabiņās.