Hover

Jaunās izstāžu sezonas atklāšana Daugavpils Marka Rotko mākslas centrā (2. sezona)

Jaunās izstāžu sezonas atklāšana Daugavpils Marka Rotko mākslas centrā (2. sezona)

Datums: 26.04.2019

Laiks: 16:00

Norises vieta: Daugavpils Marka Rotko mākslas centrs, Mihaila iela 3, Daugavpils


Gada laikā tiek atklātas piecas izstāžu sezonas ar vairāk nekā 40 izstādēm dažādās mākslas jomās – glezniecībā, grafikā, tekstilā, keramikā, fotogrāfijā u.c., rādot reģiona, Latvijas un ārvalstu labākos mākslas projektus.

Lielākās plānotās izstādes 2. sezonā:
– Sean Scully. Amerikāņu abstrakcionisms. Vairāk nekā ceturtdaļu gadsimta viņš izstrādāja un pilnveidoja savu atpazīstamo heroiskās ģeometriskās abs-trakcijas stilu, savos darbos un domās ietekmējoties no Rotko glezniecības. Mākslinieks ir plaši izstādīts Eiropā un ASV, viņa darbi atrodas daudzu pasau-les muzeju un privāto galeriju pastāvīgajās kolekcijās.
– Boris Lurier. Glezniecība. Latviešu izcelsmes mākslinieks un rakstnieks 1946. gadā ieradās Ņujorkā un kļuva par vienu no “No!Art” kustības radītājiem, aici-not mākslu rīkoties pret rasismu, imperiālismu, patērētājsabiedrību, mākslu pārdošanai, popārtu un salonu glezniecību.
– Latgales reģiona mākslas konkursa izstāde – MIERS UN SPRIEDZE. Septīto reizi Daugavpils Marka Rotko mākslas centrā notiks Latgales reģiona mākslinieku darbu izstāde, kurā piedalīties tiks aicināti, visu mediju mākslinieki un mākslas studenti no reģiona pilsētām un novadiem, tādā veidā nodrošinot reģiona mākslinieku māksliniecisko apriti un iesaistīšanos mākslas aktualitātēs un procesos, atainojot savos darbos vai nu mieru, apmierinātību par visu dzīvē, vai gluži pretēji – nokaitēto spriedzi, kuru vēlme izlaist ārā abstraktā mākslas valodā.
– “The Funen Printmaking Workshop” grupas izstāde (Dānija). Viena no apjomīgākajām Dānijas mākslinieku grupas grafikas mediju izstādēm. Funen Printmaking Worksop kā patstāvīga profesionālo grafiķu kopa darbojas Dānijā vairāk nekā 40 gadus. Tā aktīvi līdz šīm iesaistījusies Dānijas kultūras dzīves veidošanā un Dānijas grafikas tradīciju popularizēšanā. Izstādē būs aplūkoja-mas 80 autoru 158 kompozīcijas.

 

Plašāka informācija par pasākumu: Daugavpils Marka Rotko mākslas centrs