Hover

VALDAS MEŽBĀRDES GLEZNIECĪBAS IZSTĀDE „STARP MIRKĻIEM”

VALDAS MEŽBĀRDES GLEZNIECĪBAS IZSTĀDE „STARP MIRKĻIEM”

Datums: 16. novembris - 21. janvāris

Laiks:

Norises vieta: Daugavpils novadpētniecības un mākslas muzejs, Rīgas iela 8, Daugavpils


Daugavpils novadpētniecības un mākslas muzejā ir skatāma Daugavpils mākslinieces Valdas Mežbārdes gleznu izstāde „Starp mirkļiem”. Izstādē ir apskatāma mākslinieces darbu retrospektīva, kas aptver laika posmu no 70. g. beigām līdz mūsdienām. Apkopoti darbi no Daugavpils Novadpētniecības un mākslas muzeja, Latvijas Mākslinieku savienības, Krāslavas vēstures un mākslas muzeja krājuma, kā arī no mākslinieces privātās kolekcijas.
Valda Mežbārde piedalās izstādēs kopš 1969. gada, un ir veidojusi vairāk nekā 16 personālizstādes kā Latvijā, tā arī ārzemēs.
Izstādē “Starp mirkļiem” māksliniece piedāvā apskatīt darbus par viņas pasauli, ģimeni un bērniem, – par dzīvi, kurai viņa pieskārusies visa mūžā garumā. Tie attēlo sievietes skatījumu uz iekšējo, un nedaudz arī uz ārējo pasauli.
Valdas darbi vienmēr ir saistīti ar Daugavpili un tās mākslas aktivitātēm. Viņas gleznu audekliem ir raksturīga kompozicionāla struktūra, kas ir racionāla, un reizēm ar nedaudz paskopu attieksmi pret krāsu.
Dzīve taču sastāv no dažādiem sīkumiem, kas ir pilni ar saviem labajiem un ne visai labajiem mirkļiem, tomēr īstu, patiesi labu gleznotāju–mākslinieku, piedzīvotās grūtības nesalauž, bet liek radīt vienmēr paliekošas vērtības.

Informācija: Daugavpils novadpētniecības un mākslas muzejs