Hover

Tamāras Dorofejevas izšūto gleznu izstāde “Pavasara motīvi”

Tamāras Dorofejevas izšūto gleznu izstāde “Pavasara motīvi”
Datums: 03.04.2018 - 16.04.2018
Laiks:
Norises vieta: Latgales Centrālās bibliotēka, Rīgas iela 22a, Daugavpils

No 3. līdz 16. aprīlim Latgales Centrālās bibliotēkas periodikas sektorā ir skatāma rokdarbnieces, Latvijas Neredzīgo biedrības Daugavpils teritoriālās organizācijas biedres Tamāras Dorofejevas izšūto gleznu izstāde “Pavasara motīvi”.
Ekspozīciju veido krustdūriena un pērlīšu izšuvumu tehnikā darinātas gleznas, kas tematiski iedalāmas divās grupās – svētbildes un ziedi. Visas svētbildes ir veidotas pērlīšu izšuvumu tehnikā. Tajās rokdarbniece attēlojusi Pestītāju, Žēlsirdīgo Dievmāti, Svēto Juri, Svēto Nikolaju Brīnumdari un citus svētos.
Tamāra Dorofejeva ir dzimusi Rīgā 1946. gadā. Absolvējusi Daugavpils 12. vidusskolu. Mācības turpinājusi Daugavpils Medicīnas skolā. Sākotnēji strādājusi pilsētas bērnu poliklīnikā un stomatoloģiskajā poliklīnikā, vēlāk – dažādās pirmsskolas izglītības iestādēs par bērnudārza medmāsu, audzinātāju un ēdināšanas speciālisti.
Tagad Tamāra dzīvo Dagdas novadā, Ezernieku pagastā. “Var teikt, ka esmu bagāta vecmāmiņa,” stāsta Tamāras kundze. “Man ir trīs bērni, astoņi mazbērni un viena mazmazmeita.”
Ar izšūšanu Tamāra aizraujas kopš 2002. gada. Pa šo laiku viņa ir izveidojusi brīnišķīgu izšūtu gleznu kolekciju, kurā ir jau ap 70 izšūtu gleznu, tostarp arī lielformāta darbi ar 80-100 tūkstošiem krustdūrienu. Savus darbus rokdarbniece eksponē izstādēs, kā arī dāvina draugiem un radiem. Viņas izšuvumi atrodas tuvinieku privātkolekcijās ne vien Latvijā, bet arī ārpus tās robežām – Francijā, Īrijā, Krievijā u.c.
Šo izstādi rokdarbniece velta Latvijas Neredzīgo biedrības Daugavpils teritoriālās organizācijas 60 gadu jubilejai. Arī pati Tamāra ir redzes invalīde, taču tas nav atturējis viņu no rokdarbiem. “Esmu izšuvusi pat tad, kad redzēju tikai viena centimetra attālumā, arī pēc acu operācijām. Izšuvu brillēs, izmantoju palielināmo stiklu,” stāsta autore. Pārvarot grūtības, Tamāras kundze nesūdzas un ar savu piemēru uzskatāmi rāda, ka arī cilvēks ar redzes traucējumiem spēj dzīvot pilnvērtīgu un radošu dzīvi.

 

Informācija: Latgales Centrālā bibliotēka