Hover

Operete “Mistera Ikss noslēpums”

Operete “Mistera Ikss noslēpums”

Datums: 30.04.2019

Laiks: 18:30

Norises vieta: Daugavpils teātris, Rīgas iela 22a, Daugavpils


30. aprīlī, plkst. 18.30, Daugavpils teātrī notiks operete “Mistera Ikss noslēpums”.

Iestudējums – Oļegs Šapošņikovs
Kostīmi un scenogrāfija – Inga Bermaka un Agnese Leilande
Horeogrāfija – Irina Saveļjeva
Gaismas – Sergejs Vasiļjevs
Mūzikas aranžējums un fonogrammu ieraksts– Dmitrijs Karpovs, Hermanis Rigmants
Muzikālā vadītāja – Ilona Bagele
Koncertmeistars – Eduards Zariņš
Kora diriģents – Jevgenijs Ustinskovs

Lomās: Iļja Lapičs (Maskava), Nadežda Jermaka, Ilona Bagele, Halina Dubitskaja (Varšava), Mihails Abramovs, Viktors Jancevičs, Anzors Alimirzojevs (Minska), Mihails Samodahovs, Jurijs Losevs, Aleksandrs Komarovs
Daugavpils teātra dejotāju trupa: Māris Boka, Miroslavs Blakunovs, Raimonds Paegle, Arturs Jackevičs, Jeļizaveta Petrova, Anna Gimbute, Anna Sultanova, Svetlana Morozova
Koris: Maija Korkliša, Irina Kešiševa, Lidija Breska, Karīna Sidina, Staņislavs Grabļevskis, Egils Viļumovs, Sandis Ulpe
Instrumentālais trio: Inga Zeile, Andrejs Ivanovs, Nikolajs Sļusars

Operetes “Mistera Ikss noslēpums” pamatā ir Imres Kalmana “Cirka princese”, kura tiek dēvēta par vienu no pasaules operetes virsotnēm, bet pats I. Kalmans – par vienu no visu laiku populārākajiem operešu autoriem.
Tas ir starptautisks muzikāls projekts, kura ietvaros tika pieaicināti vairāki viesmākslinieki – LNO soliste Ilona Bagele, kā arī solisti no Krievijas, Baltkrievijas un Polijas. Jāatzīmē, ka galvenās lomas izpildītājs Iļja Lapičs (Maskava), izturot sīvu konkurenci, stažējās Motekarlo operā.
Atšķirībā no oriģināllibreta šoreiz galvenā varoņa noslēpumu tika mēģināts atklāt nevis cirka arēnā, bet uz košas kabarē skatuves. Sižets ir pārcelts uz 1925. gada Rīgu – laiku un vietu, kur plauka naktsdzīve un jautrība, krustojās pavisam dažādu cilvēku ceļi. „Mistera Ikss noslēpums” ir intrigām tīts stāsts par patiesu mīlestību.
Viņš – Misters Ikss – stalts akrobāts ar noslēpumu, kurš slēpj savu seju zem maskas un aizrauj skatītāju elpas ar dzīvībai bīstamiem trikiem. Viņa – sabiedrībā cienījama dāma, kuras roku kāro intrigants baņķieris, bet sirdi savaldzinājis noslēpumainais kabarē mākslinieks. Skatītājiem tiek piedāvāts ielūkoties viltīgu intrigu tīmekļos, patiesu jūtu neatlaidīgajā cīņā, kā arī neatkārtojamā svētku atmosfērā, ko spēj dāvāt tikai kabarē.
Iestudējums “Mistera Ikss noslēpums” ir veltīts traģiski bojāgājušā Latvijas Nacionālās operas kora mākslinieka baritona Igora Martaka piemiņai, kurš gatavojās kļūt par galvenās lomas atveidotāju.

10+
Krievu valodā
Izrādes ilgums: 2st.30min.
*Izrādē smēķē

Biļetes: Daugavpils teātra kasē (654 26520) un internetā www.bilesuparadize.lv

Vairāk informācijas: Daugavpils teātris, www.daugavpilsteatris.lv