Hover

NAUJENE SVIN 760

NAUJENE SVIN 760

Datums: 18. maijs - 19. maijs

Laiks:


Klāt ir maijs – saulainais, siltais un ziedošais mēnesis un klāt ir arī Naujenes pagasta svētki, aicinot ik vienu piedalīties un iepazīt Naujenes pagasta bagātības – brīnišķīgu dabu, tradīcijas, kas pārmantotas no paaudzes paaudzē un atmiņas, kas šeit ir izveidotas.
Naujene ir vieta kurā var atrast valdzinājumu it visā – stāvajā un staltajā Slutišķu kraujā, no kuras paveras izcili, tuvi un tāli Daugavas ielejas skati, Juzefovas muižas parkā, kurā izbaudot dabu var smelties iedvesmu rītdienai, Putānu strauta čalojošajos ūdeņos…  

SESTDIEN 18. MAIJĀ NO PLKST. 15.00 Naujene svinēs Muzeju naktī! Visas aktivitātes notiks Naujenes Novadpētniecības muzejā un tā teritorijā, Skolas ielā 1, Naujenē.

15.00 – 16.00 Izstāžu “Naujenes pagasta vēsture”, “Šūsim pašas”, “Vecticībnieku ikdienas dzīve un kultūra 20. gs. Latgalē” un spoguļu izstādes no muzeja krājuma atklāšana piedaloties Naujenes kultūras centra slāvu tradīciju ansamblim “Radenie”, Naujenes kultūras centra folkloras kopai “Rūžeņa”, Naujenes kultūras centra bērnu vokālajam ansamblim “Odziņas” un Naujenes kultūras centra senioru vokālajam ansamblim “Dzeipurs”.

16.00 – 16.15 Izstādes “Senās amatu prasmes fotogrāfijās” atklāšana piedaloties Naujenes kultūras centra vidējās paaudzes tautas deju kolektīvam “Dveina”.

15.00 – 24.00 Bezmaksas muzeja ekspozīciju un izstāžu apskate.

17.00 – 18.00 Radošās aktivitātes ar Naujenes kultūras centra folkloras kopu “Rūžeņa” etnogrāfijas ekspozīcijā. Cienasta gatavošana Naujenes saimes galdam.

18.30 – 19.00 Rotaļas pie ugunskura ar folkloras kopu “Rūžeņa”.

19.00 Cienasts pie Naujenes saimes galda – “veidosim Naujenes pagasta “saimes” galdu kopā’!
Pievienoties “saimes” galdam var atnesot katram savu sālījuma, marinējuma, ievārījuma burciņu, izceptu maizi, pīrādziņus, jebko, kas varētu iepriecināt citus un veicināt cilvēku gribēšanu atrasties kopā.

16.30 – 19.00 Māla gliemežu, lupatu lellīšu, šenila kociņu darbnīcas muzeja teritorijā.

Plkst. 21.00 Asu izjūtu cienītājus aicinām uz gaisa balona nakts spīdēšanu Juzefovas parkā (pacelšanās/nolaišanās gaisa balonā 3EUR).

SVĒTDIEN 19. MAIJĀ – NAUJENE SVIN 760!

Plkst. 06.00 Lidojums gaisa balonā (tiek piemērota maksa), pieteikties lidojumam var pa tālruni 65474268.

Plkst. 14.00 Naujenes pagasta svētku atklāšana pie Naujenes pagasta pārvaldes ēkas (Skolas iela 15, Naujene).

Plkst. 14.30 Tiek aicināti Naujenieši, Naujenes pagasta iedzīvotāji, tie, kuri strādā Naujenes pagastā, tie, kas uzskata sevi par Naujeniešiem sirdī vai tie, kuri grib sveikt Naujeni svētkos, doties svētku gājienā “Brrrrrraucam svinēt!” No Naujenes pagasta pārvaldes ēkas līdz Juzefovas parkam, ņemot līdzi radus, draugus, mājdzīvniekus, mašīnu, velosipēdu, skeitbordu, traktoru, ķerru, jebko, kas iet, brauc, rūc… Ieteicams apģērbā izmantot zili dzeltenās krāsas.

Plkst. 15.30 Tiks sveikti jaundzimušie Naujenieši un viņu vecāki. Mazuļi tiek aicināti uz mazuļu rāpošanas sacensībām Juzefovas parkā. Vecākiem –  vēl ir laiks izdomāt Jūsu mazuļa rāpošanas stratēģiju.

No plkst. 15.00 stadionā darbosies piepūšamās atrakcijas bērniem un no plkst. 17.00 varēs izdejoties bērnu disenītē.

Plkst. 16.00 visi tiks gaidīti svētku koncertā, kur ar savām skanīgajām balsīm un skaistajām melodijām priecēs Sabīne Berezina un Nikolajs Puzikovs.

Plkst. 18.30 Lidojums gaisa balonā (tiek piemērota maksa), pieteikties lidojumam var pa tālruni 65474268.

 

Informācijai –  Naujenes pagasta svētku laikā var tikt veikta filmēšana un/vai fotografēšana no svētku rīkotāja un/vai citu tam pilnvaroto personu puses. Apmeklējot pasākumus, apmeklētājs piekrīt, ka var tikt fotografēts un/vai filmēts un, ka iegūtais materiāls var tikt publicēts!

Bezmaksas pagasta transports 19. maijā:
Dunski 13.15 – Lociki 13.30 – Ceļinieks 13.35 – Vecstropi 13.40 – Krauja 13.45 – Naujene 13.50, atpakaļ, pēc svinīgā pasākuma.