Hover

Komēdija “Svešiniece”

Komēdija “Svešiniece”

Datums: 26.07.2018 - 25.09.2018

Laiks: 19:00

Norises vieta: Daugavpils teātris, Rīgas iela 22a, Daugavpils


Izrādes norises laiks: 25. septembris, plkst. 19.00.

Lugas galvenais varonis ar automašīnu notriec svešinieci, un, baidoties no soda, tās nejūtīgo ķermeni atved mājās, domādams, ka nogalinājis viņu. Kopā ar sievu viņi prāto, kā tikt vaļā no līķa un lūdz varoņa tēvam palīdzību šai lietā. Tēvs ir  zinātnieks, kas visu savu dzīvi veltījis Visuma noslēpumu izskaidrošanai, bet aizmirsis par dēlu. Svešiniece, kas ir attapusies, izrādās,  ir tas pats Visuma noslēpums, bet precīzāk, Mīlestība vistīrākajā veidolā. Varoņi lauza galvu, kā ar viņas palīdzību varētu atrisināt gan savas finansiālās, gan citas problēmas. Mīlestība cenšas viņiem paskaidrot, ka galvenā dzīvē ir viņa – Mīlestība, ka viņa pati viņus atpestīs no visām problēmām. Bet varoņi nav spējīgi saprast, par ko viņa runā. Ar laiku noskaidrojas, ka svešiniece var būt arī bīstama, kā rezultātā varoņi par mata tiesu izglābjas no atriebības, pateicoties tēvam, kurš nejauši  atgriezies. Un pēkšņi pa televizoru stāsta par neizskaidrojamu dabas kataklizmu, kas notikusi šajā naktī piepilsētā. Un jaunais pāris aizdomājas – ja nu viņus patiesi ir apciemojusi Mīlestība?

Skatītājus uz skatuves gaida sarežģītas metamorfozes un pārvērtības, kad no bērnišķīgas sajūsmas varoņu jūtas pārtop par naidu, no jūsmošanas – par aukstām dusmām un ledainu aprēķinu. Aizraujoši ir sekot līdzi tam, kā sastopas dzīves uzskati un principi, un, izšķīst, saskaroties ar realitāti. Varoņiem, kas iestiguši mūsdienu lielpilsētas dzīves pretrunās, svešiniece cenšas parādīt savu svarīgo lomu. Jo, kā visiem zināms, tieši mīlestība izglābs pasauli.

Režisors:  Vladimirs Boļšovs. Izrādes autors: Vladimirs  Zaikins. Lomās: Aleksejs Čadovs, Agnija Ditkovskite, Irina Medvedeva, Vladimirs Boļšovs.

Informācija: www.bilesuserviss.lv