Hover

Daugavpils sikspārņu centra sezonas noslēguma pasākums un Daugavpils O-NAKTS mini-rogaininga sacensības

Daugavpils sikspārņu centra sezonas noslēguma pasākums un Daugavpils O-NAKTS mini-rogaininga sacensības

Datums: 30. oktobris

Laiks: 18:00

Norises vieta: Mazā pulverpagraba ēka, Nikolaja iela 15, Daugavpils cietoksnis


Orientēšanās klubs “Stiga” un „Daugavpils sikspārņu centrs” aicina 30. oktobra vakaru pavadīt Daugavpils cietoksnī, piedaloties izzinošās un sportiskās aktivitātēs. No plkst. 18.00 līdz plkst. 22.00 mazā pulverpagraba ēkā (Nikolaja ielā 15) norisināsies Daugavpils sikspārņu centra sezonas noslēguma pasākums un Daugavpils O-NAKTS mini-rogaininga sacensības.

 

Daugavpils sikspārņu centra sezonas noslēguma pasākumā, kurā tiek aicināti bērni, jaunieši un ģimenes, varēs iesaistīties izzinošās aktivitātēs un pētīt sikspārņu dzīvesveidu Daugavpils cietoksnī. Varēs pielaikot lielā sikspārņa spārnus un ausis, orientēties telpā neizmantojot redzi, bet dzirdi. Paredzēta arī sikspārņu klausīšanās un meklēšana ar ultraskaņas detektoriem naktī, kā arī ieskats Latvijas dzīvnieku sugu saglabāšanā. Pulverpagrabā tiks translēti video sižeti par sikspārņiem. Latvijā visas sikspārņu sugas ir aizsargājamas un Dīķa nakts sikspārnis ir viena no divām Eiropā prioritāri aizsargājamām sugām, jo tā dzīve ir cieši saistīta ar cilvēku, jo ziemo gan dabiskajās alās, gan cilvēka veidotajās pazemes mītnēs.

 

Daugavpils O-NAKTS mini-rogaininga sacensības ir komandu orientēšanās pasākums, kurā tiek aicināti piedalīties ģimeņu, jauniešu, pieaugušo un veterānu komandas 2-3 cilvēku sastāvā. Komandas uzdevums ir noteiktā laika intervālā (1 vai 2 stundas) atrast Daugavpils cietoksnī un tam pieguļošajā teritorijā paslēptos QR kodus un atzīmēties, izmantojot mobīlo aplikāciju. Sacensībām ir jāpiesakās iepriekš līdz 28. oktobrim. Vairāk informācijas: www.okstiga.com.